جشن دوسالگی انجمن ادبی

انجمن ادبی سپیدار دوسالگی خود را با پیام مدیر کل آفرینش های ادبی کانون جشن گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی،  جشن دومین سال تاسیس انجمن ادبی سپیدار در مرکز شماره یک اسفراین پیام انسیه موسویان مدیرکل آفرینش های ادبی کانون ، حسین تولایی کارشناس انجمن های ادبی کانون و با حضور جمعی از اعضای انجمن و شاعران و نویسندگان شهرستان برگزار شد.

زهره عباس آبادی مربی مسئول مرکز شماره یک اسفراین با بیان این که جشن دومین سال تاسیس انجمن ادبی سپیدار با پیام انسیه موسویان مدیرکل آفرینش های ادبی کانون  و حسن تولایی کارشناس انجمن های ادبی کانون در مرکز شماره یک اسفراین برگزار شد  گفت : خانم موسویان  در این پیام  با ابراز خوشحالی از این اتفاق خوب اظهار امیدواری کرد اعضای انجمن در سایه مطالعه کتاب ، تمرین و تجربه  به رشد و بالندگی خود ادامه دهند.

مربی مسئول مرکز اسفراین همچنین به پیام کارشناس انجمن های ادبی کانون اشاره کرد و افزود : در این پیام هم حسین تولایی با اشاره به سفر دوسال قبل خود و حضور در جمع اعضای انجمن ادبی سپیدار  و خوشحالی از از ادامه روند رو به رشد انجمن،  اعضا را به گام برداشتن در هوای ادبیات فراخواند.

تقی ابراهیمیان مسئول انجمن ادبی سپیدار اسفراین نیز با اشاره به این که انجمن توانسته است به ثبات نسبی دست یابد تصریح کرد در سایه این پذیرش نسبی از سوی مخاطبان نوجوان و جوان در سال پیش رو  هدف ایجاد تشکیلاتی منسجم است که بدون اتکا به اشخاص و افراد بتواتد به فعالیت خود ادامه دهد

وی با بیان این که در حال حاضر انجمن ادبی بالغ بر70 نفر عضو شاعر  و نویسنده ی اهل ذوق دارد گفت : علاوه بر اعضای عادی و ارشد  کلاس های ادبی که اکنون در قالب انجمن ادبی فعالیت های خود را جدی تر دنبال می کنند بخشی از اعضای انجمن را کسانی تشکیل می دهند که از طریق فعالیت های انجمن با کانون آشنا شده اند.

زهرا عابدی دبیر اجرایی انجمن ادبی سپیدار هم  با اعلام این که جلسات انجمن به صورت ماهیانه در مرکز شماره یک اسفراین برگزار می شود افزود  جشن دوسالگی انجمن در واقع بیستمین نشست ادبی انجمن بود یعنی فقط دو جلسه انجمن به دلیل مصادف شدن با تعطیلات نوروز تشکیل نشده است.

وی استقبال اعضا از جلسات انجمن را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت  به طور میانگین بین 15 تا20 نفر در نشست های  انجمن شرکت می کنند  که این استقبال در تعطیلات روند افزایشی به خود می گیرند.

 مربی ادبی مرکز اسفراین با بیان این که در دومین جشن انجمن ادبی سپیدار علاوه بر شاعران و نویسندگان عضو انجمن جمعی از شاعران و نویسندگان شهرستان نیز حضور داشتند گفت : در این برنامه 20 نفر از شاعران و نویسندگان از جمله مهدی رمضانی ،سمیه حسین زاده و تنی چند از اعضای انجمن شعر جوان و اعضای انجمن ادبی سپیدار به قرائت آثارشان پرداختند.

گفتنی است  انجمن ادبی سپیدار بهمن ماه 96 فعالیت خود را آغاز کرده است و نشست های ماهیانه ان تا کنون اولین سه شنبه هرماه برگزار می شد و بنا بر نظر جمع قرار است به اولین یک شنبه هرماه منتقل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =