معرفی  انقلاب و دستاوردهای بی نظیر آن نباید به ایام الله دهه فجر محدود شود

قاسم سلیمانی، مدیر کل کانون البرز و مسؤول کارگروه کودک  و نوجوان ستاد دهه فجر  بر لزوم معرفی انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن در تمام ایام سال تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون البرز، اولین جلسه کارگروه کودک  و نوجوان ستاد گرامی‌داشت ایام الله دهه فجر استان البرز ، با حضور نمایندگان سازمان‌های عضو کمیته و اعضای شورای فرهنگی کانون،  در مرکز مجتمع کانون کرج، برگزار شد.

قاسم سلیمانی، مدیر کل کانون و مسؤول این کارگروه در سخنانی ضمن ارائه‌ی گزارش عملکرد از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مدت زمان اجرا  تا کنون و هم‌چنین با اشاره به ضرورت آشنایی نسل امروز با انقلاب و شخضیت‌های  سازنده‌ی آن و شهدا به ویژه شهید سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی،  ابراز امیدواری کرد که با تلفیق فعالیت‌های پیشنهادی سازمان‌های عضو کارگروه، بتوان انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن را به نحو شایسته به کودکان و نوجوانان معرفی کرد.

سلیمانی ضمن معرفی توان و ظرفیت‌های موجود در مجموعه‌ی کانون در خصوص ویژه برنامه‌های استانی تدارک دیده شده  توسط کانون از جمله شادپیمایی عروسک‌های غول پیکر، برگزاری مسابقات نقاشی ( شهر ی که من دوست دارم  و مثل پدر مهربان)، برگزاری غرفه‌های فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی،برگزاری مسابقه شعرخوانی«شعر مقاومت» به صورت مجازی، آیین رونمایی از پویانمایی‌های ساخته شده توسط اعضای کانون، اجرای ویژه برنامه‌های «من و انقلاب» در مراکز کانون، برای مشارکت فرهنگی در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

مسوول کارگروه کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان البرز هم‌چنین خطاب به حاضران گفت نباید فعالیت‌های ویژه دهه فجر و آشنا کردن کودکان و نوجوانان با انقلاب و دستاورهای بی نظیر آن، محدود به همین ایام‌الله شود، بلکه ما موظفیم در تمام ایام سال به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که آگاهی‌های مورد نیاز کودکان و نوجوانان را به آن‌ها منتقل کنیم  تا بتوانیم  در زمان سپری شده آگاهی  و شناخت مناسب‌تری را فراهم نماییم.

مهری فلاح، معاون فرهنگی، اجرایی کانون استان نیز در سخنانی به فعالیت‌های شاخص برنامه‌ریزی شده توسط مراکز کانون اشاره کرده و ارتباط با مدارس اطراف مراکز کانون، فضاسازی مناسب، معرفی نمادهای انقلاب و حاج قاسم سلیمانی، مسابقه ادبی«سردار دل‌ها»، برپایی کارگاه‌های هنری و رونمایی از هنرهای دستی اعضا را از اهم فعالیت‌های مراکز عنوان کرد.

وی نیز با اشاره به فضای مناسب  کانون و تاثیرگذاری ویژه این فضا بر مخاطبان،  ابراز امیدواری کرد که با همدلی موجود بین دستگاه‌های عضو این کارگروه، شاهد اجرای موفق فعالیت‌های ایام‌الله دهه فجر باشیم.

در ادامه آسیه فرزادی، کارشناس مسؤول امور کودکان  و نوجوانان اداره کل بهزیستی استان، مسعود متانی، مدیر تولیدسیمای استان البرز، علی قبادی، رییس اداره امور تربیتی آموزش و پرورش استان و علیرضا حیدر زاده، نماینده شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و ستاد گرامی داشت ایام‌الله دهه فجر به اعلام برنامه‌های پیشنهادی خود در خصوص این کارگروه پرداختند.

هم‌چنین برنامه پیشنهادی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان نیز قرائت شد.

توجه به دو رویکرد نشاط بخشی و انتقال محتوای مناسب از نکات قابل توجه برنامه های پیشنهادی بود.

به صدا در آمدن زنگ انقلاب در مهدهای کودک و مدارس استان، برگزاری مراسم استقبال نمادین از امام خمینی (ره)، تولید و پخش ویژه برنامه «طلوع امید»  در سیمای البرز، اجرای دو ویژه برنامه‌ی رادیویی در رادیو کرج، غبار روبی مزار شهدای استان، دیدار با خانواده های شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، برگزاری مسابقات ادبی و نقاشی با موضوع انقلاب و سردار دل‌ها، تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) در حرم مطهر ایشان، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کودکان مقیم در اقامت‌گاه‌های بهزیستی و کودکان کار، اجرای ویژه برنامه برای کودکان با نیازهای ویژه، اجرای سرود در روز راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و توجه ویژه به برنامه «گام دوم انقلاب»، اجرای ویژه برنامه در روز ۱۳ بهمن ،  از برنامه‌های پیشنهادی اعضای این کمیته بود.

در پایان مقرر شد، تمامی برنامه‌های پیشنهادی بررسی و فعالیت‌های مشترک در سطح استانی، از طرف کارگروه کودک و نوجوان به ستاد گرامی داشت ایام ‌الله دهه فجر اعلام شود و در نهایت تمام برنامه‌ها به اطلاع خانواده‌ها برسد تا بتوانند زمینه حضور کودکان و نوجوانان در این فعالیت ها را فراهم کنند.

گفتنی است اولین جلسسه کارگروه کودک ونوجوان ستاد دهه فجر استان روز شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ از ساعت ۳۰/۱۰ الی ۱۲ در کتابخانه نوجوان مرکز مجتمع کانون کرج برگزار شد .   

  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =