کد خبر: 296160
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
بازدید 440
افتخار آفرینی ۱۲عضو ادبی کانون پرورش فکری گلستان در دومین مهرواره شعر آفرینش

۱۲ عضو نوجوان کارگاه‌ها و انجمن‌های ادبی کانون پرورش فکری گلستان در دومین مهرواره کشوری شعر آفرینش خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، پس از ارسال فراخوان دومین مهرواره شعر آفرینش در مهر سال جاری و داوری ۱۰۵۲ اثر اعضای فعال انجمن‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور تعداد ۹۰ نفر از اعضای شرکت‌کننده در فراخوان، شایسته حضور در مرحله پایانی این مهرواره شدند که کانون پرورش فکری گلستان با ۱۲ برگزیده در جایگاه دوم کشوری از حیث تعداد برگزیدگان قرار گرفت.

به گفته‌ی سمیه رئوفی، کارشناس آفرینش‌های ادبی کانون گلستان، پس از داوری تعداد کثیری از آثار اعضا در مراکز، ۱۴۰ شعر به دبیرخانه استانی ارسال شد که از این میان ۱۰۳ اثر از ۵۷ عضو به مرحله کشوری راه پیدا کرد و از سوی هیأت انتخاب نهایی آثار، ۱۲ نفر از اعضای فعال کارگاه‌های ادبی مراکز کانون گلستان در بین چهره‌های خلاق عرصه شعری کشور معرفی شدند.

بر اساس این گزارش زهرا مومن، بارانه نشاطی، مائده محمودی، فاطمه کاسب، فاطمه رضایی، حدیث ایزدی، پانیذ فدوی، محراب راهواره، احسان احمدی، علی ارجونی، سید حسام الدین حسینی و محمد جواد میرشکار موفق به کسب مقام برگزیده در دومین مهرواره ادبی شعر آفرینش شدند.

بر همین اساس، در روزهای برگزاری مرحله پایانی این مهرواره که متعاقبا اعلام خواهد شد، علاوه بر اجرای برنامه‌های متنوعی همچون نشست‌های خوانش آثار و نقد شعر، کارگاه‌های تخصصی شعر، دیدار اعضای برگزیده با شاعران برجسته کشور، انتشار کتاب آثار برگزیده و... دوشب نیز مراسم «ضیافت شعر» برپا خواهد شد.

همچنین شاعران جوان شناخته شده و همچنین چهره‌های شاخص عرصه شعر با حضور فاضل نظری، مدیرعامل کانون، شعرخوانی می‌کنند و ضیافت شعر در این دو شب برپاست.

قابل ذکر است اعضای نوجوان و ارشد مراکز فرهنگی کانون پس از گذراندن کارگاه‌های نوشتن خلاق و کارگاه‌های شعر و داستان،در سطحی بالاتر به انجمن‌های ادبی شعر، داستان و نقد ادبی هدایت می‌شوند و در این جلسات که با دعوت از شاعران و نویسندگان مطرح و صاحب‌نام برگزار می‌شود آثارشان را به نقد می گذارند و به شکلی تخصصی‌تر در زمینه‌ نوشتن فعالیت می‌کنند.

در حال حاضر۵ انجمن ادبی ویژه نوجوانان و اعضای ارشد در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان فعال است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =