شخصیت سازی و اندیشه سازی در کانون دو نکته اساسی است

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شرکت و به تشریح اهم فعالی‌تهای کانون پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی، طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان در شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان که صبح روز شنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۸ در محل اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد شرکت و به تشریح  اهم فعالیت‌های کانون پرداخت.

حمیدی در این نشست طی سخنانی به معرفی کانون پرداخت و گفت:در حال حاضر ۱۲ مرکز فرهنگی و هنری ثابت، ۱۲ مرکز سیار روستایی و شهری و دو کتاب‌خانه پستی به کودکان ونوجوانان در سطح استان خدمات فرهنگی، هنری و ادبی خود را با در اختیار داشتن مربیان متخصص و در قالب ۴۲ فعالیت به شکل جذاب ارایه می‌کنند.

وی به نقش کانون در ایجاد انگیزه و دعوت از نوجوانان به تفکر عمیق و اندیشه ورزی پرداخت و افزود: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با ورود اعضا به مراکز با انجام فعالیت‌های مستقیم و غیر مستقیم سعی بر اندیشه سازی در آنان دارد و پس از شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان به سمت فعالیت‌های مشخص و مورد علاقه خود هدایت می شوند.

مدیر کل کانون استان در ادامه سخنان خود با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و برنامه‌های کانون در تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در کودکان و نوجوانان در برنامه های کانون اشاره کرد و گفت: برای این منظور دو مهرواره با عناوین «خدا حافظ سردار» در سطح استان و همچنین مهرواره « همچون پدر مهربان» در سطح ملی در قالب‌های ادبی و هنری پیش بینی شده است که در سطح مراکز کانون استان در حال اجرا می باشد.

حمیدی با توجه به نیازهای روز کودکان و نوجوانان و همچنین در راستای پاسخ‌گویی به نیازهای اساسی نوجوانان ادامه داد:  فعالیت آموزشی ویژه ای در قالب کارگاه‌های مهارت‌های مثبت با عنوان «حال خوش زندگی» با تمرکز بر ۸ مهارت منتخب شامل امید ، خوش بینی، شادی و نشاط، عزت نفس، ابراز وجود، هوش هیجانی، روابط مثبت و معنویت، در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در حال اجرا است.

 وی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر خدمات رسانی کانون به مناطق محروم استان نیز گفت: با رایزینی لازم با ادارات آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و همچنین با مشارکت سایر سازمان‌های هم سو کاروان پیک امید و امداد فرهنگی کانون به مناطق کم برخوردار و محروم استان و همچنین استان‌های مختلف کشور که درگیر بلایای طبیعی از قبیل سیل شده اند اعزام و به ارایه‌ی فعالیت‌های فرهنگی می پردازد.

بر اساس این گزارش در ادامه این نشست که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش و معاونین حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش استان برگزار شد مسایل مربوط به  کانون زبان ایران نیز بررسی و در ادامه کلیپی از اهم فعالیت‌ها و موفقیت‌های کانون در سال جاری پخش شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =