دهمین جلسه انجمن ادبی «راه‌زینه» کانون خراسان جنوبی به صورت مجازی برگزار شد

انجمن ادبی شعر و داستان راه زینه دهمین جلسه خود را با حضور «غلامرضا بکتاش» شاعر و نویسنده‌ نام آشنای حوزه کودک و نوجوان و خالق کتاب های شعر «رونویسی از بهار»، «آفرین به آفتاب» ، «با دو چشمم می چشم» و ... به صورت مجازی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان در خصوص برگزاری جلسات انجمن‌های ادبی و هنری کانون به صورت مجازی گفت، به دلیل گسترش بیماری کرونا و لزوم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و دستورهای بهداشتی ، نشست‌های انجمن های ادبی و هنری آفرینش کانون استان در فضای اینترنت برگزار می شود.

حمیدی افزود، در همین راستا انجمن ادبی راه‌زینه دهمین جلسه خود را در روز جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ با حضور غلامرضا بکتاش شاعر و نویسنده  توانمند  کشوری و اعضای اصلی و میهمان به صورت مجازی برگزار کرد.

بر اساس این گزارش، این نشست که با حضور فعال مربیان و اعضای این انجمن همراه بود، تعدادی  از اعضا به شعرخوانی پرداختند و آثار خوانده شده از سوی اعضای دیگر و بکتاش مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در این نشست، بکتاش ضمن بررسی آثار اعضا، شعر را بیانگر حالات درونی شاعر دانست و گفت: لازم است قبل از اینکه شعر بگوییم،‌ شاعری را تمرین کنیم، نوشتن شعر آخرین مرحله شاعرانگی است و مراحل ابتدایی شعر گفتن پرورش حواس است.

این شاعر کودک و نوجوان  کاشف بودن  و خوب دقت کردن را از ویژگی‌های شاعر دانست و افزود: یک شاعر باید اهل اندیشه وخرد گرا باشد و  چیزی را کشف کند  که دیگران از دیدن، شنیدن و چشیدن آن عاجزند.

وی در پایان ضمن پاسخ به سوالات اعضا ابزار کار شاعر را بعد از پرورش حواس، اندیشه در کلمات دانست و ادامه داد، شاعر به کلمات بار عاطفی می دهد و معنا می بخشد. اگر شاعری نتواند این کار را خوب انجام دهد شعر او نخ نما وکهنه خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =