نشست ادبی مجازی «نخل‌های سربُلند»ویژه نوجوانان کانون پرورش فکری

نشست ادبی اعضای نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های خوزستان و گلستان همزمان با سال‌روز آزادسازی خرمشهر در فضای مجازی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان،در این نشست اعضای نوجوان انجمن‌های ادبی مراکز فرهنگی هنری و جمعی از مربیان ادبی کانون استان‌های گلستان و خوزستان با ارائه آثار خود به زبان فارسی و گویش‌های محلی، به روایت‌گری واقعه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر به زبان شعر پرداختند.

ایثار، گذشت، فداکاری، شهامت و شجاعت از کلیدواژه‌هایی بود که در اشعار اعضای انجمن‌های ادبی و مربیان کانون دو استان به چشم می‌خورد.

نشست ادبی «نخل‌های سربُلند»، با رونمایی از کتاب «ماهیچ»، نوشته اعضای انجمن ادبی تنفس صبح مرکز فرهنگی هنری کانون کلاله، با حضور مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کشور و مدیران کل کانون استان‌های خوزستان و گلستان ادامه یافت.

سومین بخش این نشست ادبی به معرفی دو مجموعه شعر با موضوع دفاع مقدس از بهمن نشاطی، مربی ادبی کانون گلستان اختصاص داشت.

نشست ادبی مجازی «نخل‌های سربُلند» در حالی با حضور فعال اعضا نوجوان انجمن‌های ادبی و جمعی از مربیان و کارشناسان کانون دو استان خوزستان و گلستان اجرا شد؛ که شرکت‌کنندگان، مقاومت مردم خرمشهر، تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت ملت ایران را در قالب اشعار خود بیان کردند.

گفتنی‌است: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از آغاز شیوع بیماری کرونا با اجرای طرح جدیدی با عنوان «پیک امید مجازی» برخی از فعالیت‌ها و تولیدات آموزشی خود را از طریق فضای مجازی در اختیار کودکان و نوجوانان ایرانی قرار داده و هم‌چنان به این کار ادامه می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =