کد خبر: 297549
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
بازدید 60
استقبال کودکان و نوجوانان مرکزی از مهرواره عکس نوشت

انتخاب پانزده اثر ادبی،هنری ازهشتاد اثر ارسالی مراکز فرهنگی هنری استان مرکزی برای رقابت در مهرواره عکس نوشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مرکزی، در این مهرواره بیش از 146 اثر تولید شدکه پس از داوری پانزده عکس و پانزده نوشته با موضوعات متنوع خواسته شده از طرف کودکان ونوجوانان مرکزی به صورت عکس و آثار ادبی مرتبط با عکس ها تولید و برای رقابت با دیگر هم سن و سال هایشان بارگذاری شدند.

مهرواره «عکس‌نوشت» با موضوع «ماه مهربانی و همدلی» کار مشترک انجمن‌های عکاسی و شعر و داستان کانون با شعار «تمرین همدلی» در حال برگزاری است.
شرکت کنندگان این مهرواره که اعضای نوجوان و ارشد انجمن‌های عکاسی و شعر و داستان کانون در سراسر کشور هستند، تا ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ فرصت دارند آثار خود را ارسال کنند. پیش‌تر مهلت ارسال اثر به این مهرواره تا ۱۰ خرداد اعلام شده بود.
در این مهرواره، روایت‌ها می‌تواند از سفره افطار تا سجاده نماز، دستگیری از نیازمندان، یاری‌ و کمک رساندن به خانواده، دوستان، همسایگان، آشنایان، شاد کردن کودکان و خانواده افراد نیازمند و بیمار، پزشکان، پرستاران و کادر درمان، مهربانی با طبیعت، گیاهان و جانوران و از هر کجا و هر لحظه‌ی ماه مبارک رمضان باشد.
بر همین اساس اعضای انجمن عکاسی باید با توجه به موضوع «ماه مهربانی و همدلی» با دوربین یا گوشی تلفن همراه عکاسی کنند، سپس فایل‌های عکس‌های منتخب در گروه‌های مجازی انجمن شعر و داستان به اشتراک گذاشته می‌شود تا اعضای ادبی با الهام گرفتن از عکس‌ها، شعر یا داستان کوتاه بنویسند و پس از بررسی اولیه، فایل عکس‌ها و شعر و داستان‌های منتخب در سایت پیک امید به نشانی omid.kpf.ir بخش فراخوان مهرواره «عکس نوشت» بارگذاری می‌شود.
شعر یا داستان کوتاه باید در قالب فایل word با فونت ۱۴ حروف‌چینی شده باشد.
بر همین اساس، هر عضو می‌تواند حداکثر ۳ اثر را با بیان مشخصات کامل خود همچون نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، عنوان اثر، نام استان، نام شهر و مرکز، نام انجمن، نوع دوربین یا مدل گوشی تلفن همراه ارسال کند. انتخاب اسم یا عنوان برای عکس و داستان یا شعر الزامی است.
بر اساس اعلام مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون، عکس یا شعر و داستان به تنهایی پذیرفته نمی‌شود و هر عکس باید با یک اثر ادبی همراه باشد.
یادآوری می‌شود این فراخوان در قالب مهرواره برگزار می‌شود و رتبه‌بندی و اعلام برگزیده ندارد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =