فعالیت های تابستانی کانون ایلام پانزدهم تیر ماه آغاز می شود

مهدی جمالی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو باخبرنگار فارس در ایلام، گفت: پنجم تا پانزدهم تیر ماه زمان ثبت نام فعالیت‌های مجازی و حضوری کانون استان اعلام شده و خانواده‌ها می‌توانند با رعایت نکات ایمنی و بهداشت به صورت مجازی یا حضوری فرزندانشان را ثبت نام کنند.

مهدی جمالی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ظهر امروز در گفت‌وگو باخبرنگار فارس در ایلام، گفت: پنجم تا پانزدهم تیر ماه زمان ثبت نام فعالیت‌های مجازی و حضوری کانون استان اعلام شده و خانواده‌ها می‌توانند با رعایت نکات ایمنی و بهداشت به صورت مجازی یا حضوری فرزندانشان را ثبت نام کنند.

وی افزود: با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور و محدودیت‌هایی که برای اوقات فراغت تابستان کودکان و نوجوانان وجود دارد، مرحله نخست راه‌اندازی سامانه مرکز مجازی کانون از ۵ تیر ۱۳۹۹ رونمایی شد. 

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تصریح کرد: سامانه مرکز مجازی کانون شهریور سال جاری به‌صورت رسمی افتتاح و خدمات مختلفی از سوی این مرکز ارایه خواهد شد.

برگزاری دوره‌های مهارت آموزی

جمالی افزود: فعالیت‌های تابستانی این سامانه شامل انواع دوره‌های فرهنگی، ادبی، هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی، کارگاه‌های زنده مجازی انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت ‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: علاقه ‌مندان می‌توانند از ۵ تیر با مراجعه به نشانی kpf.ir خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مهدی جمالی افزود: علاقه ‌مندان به استفاده از این درگاه باید ابتدا به نشانی kpf.ir و از طریق پیوند: «عضو کانون شوید» فرم‌ ثبت‌نام را پر کنند و به‌ صورت رایگان عضو کانون مجازی شوند.

ارایه کارگاه‌ها در دو سطح آفلاین و آنلاین

جمالی با بیان اینکه  فعالیت‌ها و کارگاه‌ها در دو سطح آفلاین و آنلاین ارایه می‌شود، تصریح کرد: محتوای تهیه شده بخش آفلاین در ۷ موضوع و ۲ سطح به صورت فیلم و در فصل‌ها و نشست‌های جداگانه با نظارت معاونت فرهنگی کانون بارگذاری می‌شود که در حال حاضر یک سطح آن قابل بهره‌برداری است. 

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت:در بخش برخط آنلاین، محتوا تصویری است و استاد یا مربی آموزش‌دهنده به‌صورت زنده در بستر این سایت با مخاطبان گفت‌وگو می‌کند و این بخش کاملا تعاملی است و نیاز به نصب هیچ پیام‌رسان دیگری ندارد.

جمالی با اشاره به اینکه ۳۰ کارگاه فرهنگی، هنری و ادبی تعاملی برای بخش برخط تدارک دیده شده است، ادامه داد: دو کارگاه ویژه هم با عنوان‌های«نوشتن خلاق» و«آموزش کاردستی» به مخاطبان ۱۰ تا ۱۴ سال با محدودیت شنوایی اختصاص پیدا کرده است.

مهدی جمالی تصریح کرد: کارگاه‌های حال خوش زندگی و مهارت‌های مثبت که از سال گذشته در سراسر کشور به صورت ملی برگزار شد به صورت برخط برگزار می‌شوند.

ثبت نام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

وی افزود: از روز پنجم تیرماه مراکز ثابت و سیار نیز به صورت حضوری بچه‌ها را ثبت نام می‌کنند و با رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا فعالیت‌های حضوری مراکز نیز از پنجم تا پانزدهم ثبت نام می‌شوند.

مدیر کل کانون پرورش فکری، گفت: امسال در کانون استان ایلام هم زمان با کشور علاوه بر فعالیت‌های عمومی کارگاه‌های شهریه‌ای نیز با پوشش فعالیت‌های تخصصی مانند شعر، داستان، عکاسی، انیمیشن، قصه گویی، کاغذ و تا، مهارت‌های مثبت، نمایش خلاق و چندین کارگاه دیگر به صورت مجازی و حضوری برگزار خواهند شد.

جمالی تصریح کرد: خانواده‌ها می‌توانند به صورت ویژه و تخصصی فرزندانشان را در این کارگاه‌ها ثبت نام کنند. 

مهدی جمالی با اشاره به این که از اسفند سال گذشته تا  امروز به دلیل شیوع کرونا مراکز کانون  از بچه‌ها دور بوده‌اند، گفت: تا این لحظه تمام فعالیت‌ها به صورت مجازی صورت گرفته اما از پنجم تیر ماه ثبت نام حضوری بچه‌ها نیز دایر خواهد شد.

دریافت 8 فعالیت کتاب محور

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: متقاضیان عضویت در مراکز کانون از تابستان امسال علاوه بر خدمات مرتبط با امانت کتاب و استفاده از سالن‌های مطالعه، ۸ فعالیت کتاب محور رایگان مانند معرفی و نقد و بحث کتاب، روخوانی، آشنایی با مفاخر، مشاهیر، مشاغل و ویژگی‌های تاریخی و جغرافیای و اقوام سرزمین، آشنایی با قرآن و احادیث، مهارت‌های خوب شنیدن و خوب گفتن( قصه‌گویی) دریافت می‌کنند. 

وی در ادامه افزود: با افزایش فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت علاقه‌مندان می‌توانند از دوره‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان نویسی، پویانمایی، قصه‌گویی( فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن) ، عکاسی، نجوم و رباتیک بهره ببرند.

مهدی جمالی در پایان گفت: برای دوره‌های حضوری می‌توان به مراکز ثابت کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام مراجعه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =