عباس جهانگیریان دبیر انجمن‌ نویسندگان نوجوان کانون شد

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی عباس جهانگیریان را به عنوان دبیر انجمن‌ نویسندگان نوجوان کانون منصوب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، محمدرضا زمردیان بر اساس تجربه‌ها، توانمندی‌ها و سوابق عباس جهانگیریان و بنا بر پیشنهاد مدیر آفرینش‌های ادبی و هنری کانون، این حکم را صادر کرده است.
معاون فرهنگی کانون در این حکم با تاکید بر این‌که یکی از اهداف مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان توجه و تمرکز بر شناسایی استعدادهای فرهنگی، هنری و ادبی و ایجاد بستر مناسب برای رشد و پرورش فکری و تخصصی آن‌ها است از همین رو انجمن‌های تخصصی کانون به منظور تحقق این هدف مهم تشکیل و تاسیس شده‌اند.
او اظهار امیدواری کرده است که دبیر انجمن نویسندگان نوجوان با استفاده از دانش و تجربیات گذشته‌ی خود، بهره‌گیری از خرد جمعی و توانایی متخصصان کانون و شورای سیاست‌گذاری انجمن در راستای وظایف محوله و تربیت نسل جدیدی از هنرمندان متعهد، ارزشی و اخلاق‌مدار موفق و موید باشد.
زمردیان از دبیر انجمن نویسندگان نوجوان کانون خواسته است تا نسبت به برنامه‌ریزی محتوایی برای رشد و ارتقا توانمندی مربیان کانون، شناسایی و جذب اعضای نوجوان مستعد از سوی انجمن در سراسر کشور، ایجاد زمینه مناسب برای آموزش و پرورش نویسندگان نوجوان و هدایت آن‌ها در مسیر تولید آثار فاخر، فراهم کردن زمینه ارتباط مربیان و اعضا با چهره‌های شاخص داستان کشور و تبادل تجربیات و دانش، برنامه‌ریزی مناسب برای سیر مطالعاتی مربیان و اعضا انجمن‌ها و معرفی چهره‌های شاخص ‌انجمن‌های کشور به جامعه ادبیات و داستان کشور قدم بردارد و تلاش کند تا انجمن نویسندگان نوجوان فضایی امیدآفرین، خلاق و نوآور در حوزه ادبیات و داستان کشور داشته باشد.
یادآوری می‌شود عباس جهانگیریان نویسنده کتاب کودک و نوجوان، نمایش‌نامه‌نویس، فیلم‌نامه‌نویس و پژوهش‌گر است.
پیش از این، انجمن «نویسندگان نوجوان» در قالب «انجمن ادبی» کانون پرورش فکری فعالیت می‌کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =