«قصه ایستادگی» در کرمانشاه روایت می‌شود

اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، به مناسبت هفته دفاع مقدس، پویش قصه‌گویی با عنوان«قصه ایستادگی» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، پویش قصه‌گویی با عنوان «قصه ایستادگی»  و به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوی این اداره کل برگزار می‌شود.

مهناز فتاحی، مدیرکل کانون استان کرمانشاه با اعلام این خبر افزود: کرمانشاه، سرزمین مطهری است که هنوز بوی جبهه و شهادت را با خود دارد. هنوز در کوچه‌های این شهر می‌توان بوی گوگرد را حس کرد. هنوز در حافظه این شهر؛ نام جوانان مومن شهیدی که نامشان روی پلاک کوچه و میدان و خیابان می‌نشست باقی مانده است.

فتاحی همچنین گفت: به قطعه شهدا که بروی، دستان لرزان مادری را می‌بینی که گلاب بر مزار دو فرزندش می‌پاشد، دستانی که روزی سربند آنها را می‌بست و به امید بازگشتشان؛ آب پشت سرشان می‌ریخت.

مدیرکل کانون استان کرمانشاه با اشاره به اتفاق هشت سال دفاع مقدس در شهرها و روستاهای مختلف استان کرمانشاه گفت: کوچه‌های کودکی همه ما سرشار از خاطره نامه‌هایی است که برای رزمندگان در جبهه‌های جنگ می‌نوشتیم و به آنها می‌گفتیم که قدردان رشادت آنها هستیم. کوچه‌های کودکیمان سرشار از صدای مهیب بمب است و ایستادگی، مین است و پایمردی و مردانگی.

او افزود: این روزها جای آن قصه‌ها خالی است. قصه غیرت زنان و مردان، قصه پناهگاه، قصه روزهای جنگ، قصه «مرصاد» و ایستادگی، قصه چشمان منتظر به آمدن خبری یا پلاکی، قصه بازگشت اسرا، قصه مدافعان مظلوم حرم.

مدیرکل کانون استان اظهار داشت: با هدف بزرگداشت یاد و نام شهیدان، جانبازان و همه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و همچنین با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با دلاورمردی‌های سربازان شجاع سرزمین ایران اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه به همت انجمن قصه‌گویی این اداره کل اقدام به برگزاری پویش استانی قصه‌گویی با موضوع دفاع مقدس و با عنوان «قصه ایستادگی» برای تمامی گروه‌های سنی کرده است.

بر همین اساس، شرکت‌کنندگان می‌توانند وقایع و خاطرات جنگ را به‌صورت تصویری قصه‌گویی کرده و از طریق آدرس ایمیل ksh.kpf@gmail.com و یا از طریق مراکز کانون پرورش فکری در سراسر استان کرمانشاه به انجمن قصه‌گویی ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار تا  ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ و حداکثر زمان قصه‌گویی نیز ۸ دقیقه اعلام شده است.

اسامی برگزیدگان در هفته دفاع مقدس اعلام و به صاحبان آثار برتر نیز هدایایی تعلق می‌گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =