فراخوان و شیوه‌نامه‌ی آموزش و فرهنگ‌سازی مصرف انرژی در بین کودکان و نوجوانان

فراخوان و شیوه‌نامه‌ی آموزش و فرهنگ‌سازی مصرف انرژی در بین کودکان و نوجوانان در راستای آموزش‌های زیست‌محیطی و کاهش مصرف انرژی در کانون فارس اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، یکی از مؤثرترین اقداماتی که در کنار اقدامات فنی می‌تواند کارایی مناسبی در بهینه‌سازی مصرف انرژی داشته باشد، اقدامات فرهنگی است.

در این راستا، آموزش‌های زیست‌محیطی وصرفه‌جویی انرژی با ایجاد موقعیت‌های مناسب موجب افزایش دانش کودکان و نوجوانان وتشویق آن‌ها به حفاظت محیط‌زیست وکاهش مصرف انرژی می‌شود.

بر این اساس، پس از اجرای «مهرواره آب»، فراخوان و دستورالعمل اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری وادبی با موضوع «آموزش وفرهنگ سازی مصرف انرژی در بین کودکان و نوجوانان» در کانون فارس اعلام شد.

هدف از اعلام این فراخوان، آموزش وفرهنگ‌سازی مصرف انرژی در بین کودکان و نوجوانان است و مخاطب آن نیز همه‌ی مربیان فرهنگی ، هنری وادبی استان هستند.

بر اساس موارد مطروحه در این فراخوان، مربیان می‌توانند در زمینه فعالیت مورد علاقه خود (فرهنگی، هنری، ادبی) یک فعالیت را انتخاب و با توجه به موضوع «مصرف انرژی» کودکان ونوجوانان را ترغیب به استفاده صحیح از منابع انرژی کنند. آنچه در این فراخوان حائز اهمیت است خلاق بودن شیوه‌ی اجرای برنامه وفعالیت انتخابی برای کودکان ونوجوانان در مرکز و یا گروه‌های مجازی است و هر مربی می‌تواند با دو فعالیت در این فراخوان شرکت کند.

علاقه‌مندان تا ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه مدیریت سبز استان ارسال کنند. از صاحبان آثار برتر در بخش‌های مختلف تقدیر خواهد شد.

دبیرخانه مدیریت سبز استان با شماره همراه۰۹۱۷۷۰۱۸۴۵۲/ شماره ثابت ۳۸۳۰۲۴۸۰داخلی۲۲۲ پاسخگوی سوالات احتمالی است.

فراخوان را اینجا ببینید

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =