کد خبر: 299101
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
بازدید 62
دومین نشست تخصصی عکاسان نوجوان

دومین نشست انجمن عکاسان نوجوان استان فارس، با راهبری راضیه نصیری، رابط انجمن عکاسی استان فارس با موضوع «ترکیب‌بندی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، در دومین نشست تخصصی انجمن عکاسان نوجوانان، موارد مهمی که در هنگام عکاسی با موبایل باید اجرا شود با حضور۹۰ نفر از اعضا و مربیان علاقه‌مند بررسی شد.

راضیه نصیری، رابط انجمن عکاسی کانون فارس،  در این جلسه به روش‌های ترکیب‌بندی وکادربندی مناسب از جمله ترکیب‌بندی متمرکز و متقارن،کادر در کادر، ایجاد فضای منفی، پر کردن کادر با سوژه مورد نظر، سادگی و ساده‌گرایی در عکس، ایزوله کردن سوژه، آشنایی با چرخه رنگ و استفاده از ترکیب رنگ‌ها در عکس، عکاسی سایه‌ها و نکات مهمی که عکاسان نوجوان و مربیان در هنگام کار با موبایل باید به آن‌ها توجه کنند اشاره کرد.

نصیری در پایان از اعضا خواست که برای خلق آثار زیباتر با دنبال‌کردن صفحات اینستاگرام انجمن‌های کانون، عکس‌های خلق‌شده توسط هم‌سن‌وسالان خود را ببیند و با انواع نگاه‌ها آشنا شوند چون یکی از راه‌های پرورش ذهن در عکاسی، دیدن آثار خوب و خوب دیدن است.

انجمن عکاسان نوجوان کانون فارس هم‌زمان با عید مبارک غدیرخم، شروع به فعالیت کرد. این انجمن، تشکلی است عضو محور، متشکل از اعضای نوجوان و ارشد که تحت سیستم آموزشی منظم و هدف‌مند قرار گرفته و با نگاهی خلاق و جستجوگر به کسب مهارت عکاسی می‌پردازند.

کشف، پرورش و معرفی استعداد اعضا در زمینه عکاسی،  برنامه‌ریزی در جهت آموزش و توانمندسازی اعضا و مربیان مراکز فرهنگی - هنری،  پرورش نگاه خالق و جستجوگر در اعضا،  توسعه و ترویج عکاسی و کاربرد آن در زندگی،  ایجاد فضای امن برای تعامل و تبادل تجربه و ااطلاعات، ایجاد بانک اطلاعاتی از عکاسی و عکاسان کانون، اهداف این انجمن را تشکیل می‌دهد.

تهیه بانک اطلاعاتی از اعضا و مربیان علاقه‌مند به عکاسی،  تدوین شیوه‌نامه عکاسی ویژه نوجوانان،  تامین منابع مطالعاتی، طراحی، برنامه‌ریزی و برگزاری دوره‌های آموزشی،  برگزاری کارگاه‌های تخصصی و مهارتی،  طراحی برگزاری نشست‌های تخصصی،  برگزاری اردوهای مهارتی،  تهیه آرشیوی از عکس‌های ارزشمند، برگزاری نمایشگاه‌های هنری، برگزاری مهرواره‌های عکاسی،  زمینه‌سازی برای نمایش آثار تولید شده توسط اعضای انجمن با استفاده از ظرفیت‌های کانونی و برون‌کانونی از جمله برنامه‌های انجمن عکاسی است که در زمان‌های مناسب، طراحی، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

اعضای نوجوان و  ارشد و مربیان رابط در مراکز فرهنگی هنری کانون فارس در انجمن عکاسان کانون فارس حضور دارند و راضیه نصیری، مربی هنری این اداره کل به عنوان نماینده انجمن فعالیت می‌کند.   

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =