فراخوان شانزدهمین سوگواره عاشورایی اعلام شد

فراخوان شانزدهمین سوگواره‌ی عاشورایی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، سوگواره عاشورایی فارس، امسال به شانزدهمین منزل خود رسیده است. «قرار بر مدارـ حربن یزید ریاحی، زهیربن غین» عنوان این محفل عاشورایی است.

اعضای کودک و نوجوان، مربیان مراکز فرهنگی هنری ( تمام‌وقت و پاره‌وقت) و کارکنان دفتر استان کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس مخاطب این سوگواره هستند که می‌توانند آثار خود را تا ۳۰ شهریور به دبیرخانه ارسال کنند و پنج‌شنبه، دهم مهرماه ۱۳۹۹ شاهد برگزاری سوگواره شانزدهم در فضای مجازی باشند.

معرفی‌شخصیت مجازی، معرفی‌کتاب مجازی،کتاب‌الکترونیکی، قصه‌گویی، تحقیق و پژوهش، فضاسازی محرمی، شعر، داستان‌کوتاه، متن‌ادبی، خاطره‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی، نقاشی، پویانمایی و خوشنویسی محورهای شانزدهمین سوگواره‌ی عاشورایی کانون فارس است.

معرفی شخصیت و معرفی کتاب مجازی ویژه‌ی اعضای نوجوان و قالب اجرای فعالیت کلیپ و یا به صورت پوستر است که حداکثر زمان اجرا و پخش یک دقیقه تعیین شده و به  صورت فردی وگروهی (حداکثر سه نفر) قابل انجام است.

در بخش کتاب الکترونیکی اعضاء و مربیان می‌توانند بخشی از یک کتاب مرتبط با موضوع را برای حداکثر زمان اجرای دو دقیقه به شکل فردی و گروهی (۳نفر) آماده کنند.

فعالیت قصه گویی سوگواره ی شانزدهم نیز ویژه‌ی اعضا و مربیان است که علاقه‌مندان، قصه‌های مرتبط با موضوع سوگواره را روایت می‌کنند.

در بخش تحقیق و پژوهش مربیان و اعضای نوجوان نتایج پژوهش انجام شده در قالب پاور پوینت (حداکثر ۱۵ اسلاید) را ارسال می‌کنند. این فعالیت می‌تواند به‌صورت فردی یا گروه‌های ۳ نفره ارائه شود.

فضاسازی محرمی فعالیت دیگری است که ویژه مربیان پیش‌بینی شده و باید حاصل کار گروهی مربیان مرکز باشد. هدف‌مندی ونگاه خلاق در آثار از اولویت‌های انتخاب برترین‌ها است.

شعر، داستان کوتاه، متن ادبی، خاطره‌نویسی و نمایشنامه‌نویسی، قالب‌های ادبی هستند که علاقه‌مندان می‌توانند آثار را به‌صورت تایپ شده  و در قالب word  (فونت نازنین۱۴) ارسال کنند. هر شرکت‌کننده می‌تواند در هر قالب اعلام شده، حداکثر ۲ اثر که در سوگواره‌های پیشین ارائه نشده و یا به هر شکلی پیش از این در مسابقه یا برنامه‌ای شرکت داده نشده ‍‌باشند، ارسال کند.

بخش نقاشی سوگواره شانزدهم ویژه اعضا در قطع و تکنیک آزاد و به‌صورت فردی طراحی شده  و در بخش خوشنویسی اعضای نوجوان و مربیان می‌توانند در قطع آزاد و به صورت فردی به‌ارائه اثر بپردازند.

پویانمایی دیگر بخش این فراخوان ویژه اعضا ومربیان علاقه‌مند است که استفاده از هر شیوه و تکنیک برای خلق اثر بلامانع است. مدت زمان اثر تا ۱ دقیقه مشخص شده و آثار می‌توانند به‌صورت فردی و یا گروهی (حداکثر ۵ نفر) خلق شود.

فراخوان شانزدهمین سوگواره‌ی عاشورایی کانون فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =