ایثار جان در راه خدا، با هیچ متاع دنیایی سنجیدنی نیست

منصور امینی، معاون اداری، مالی کانون فارس، در آستانه‌ی چهلمین سال پیروزی ایران اسلامی و هفته‌ی دفاع مقدس و در جلسه‌ای که برای تجلیل از او که برادر دو شهید سرافراز ۸ سال دفاع مقدس است برگزار شد، گفت: ایثار جان در راه خدا، با هیچ متاع دنیایی سنجیدنی نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، در این جلسه‌که با حضور تعدادی از کارکنان استان برگزار شد، امینی ضمن بیان خاطراتی از برادران شهیدش گفت: بالاترین درجه‌ی ایثار، گذشتن از جان در راه خداست و پاداش این از جان‌گذشتگی را خداوند به ارواح طیبه‌ی شهدا هدیه می‌کند و آنان از سفره‌ی اهل بیت علیه‌السلام روزی می‌خورند.

معاون اداری، مالی کانون فارس در ادامه گفت: ایثار جان در راه خدا و دفاع از وطن را نمی‌توان با هیچ متاع دنیایی سنجید و خدا نکند زمانی برسد که بخواهیم از نام شهدا برای خودمان نان و نام رقم بزنیم. این ایثارگری و خانواده‌ی شهید بودن وظیفه و رسالت افراد را دوچندان می‌کند.

امینی به صبر و بردباری مادران شهدا نیز اشاره کرد و گفت: مادران شهدا از حضرت زینب سلام الله و خانم ام‌البنین الگو گرفته‌اند؛ مادرانی که در محضر امام معصوم نبوده‌اند اما به نایب امام لبیک گفتند و با دستان خود پیشانی‌بند شهادت بر پیشانی فرزندان خود بستند.

او در پایان تلاش و کوشش در عرصه‌ی خدمت، تولید و انجام درست وظیفه در چهل‌سالگی هفته‌ی دفاع مقدس را نوعی جنگ با دشمن دانست و گفت: اقتدا به جانشین برحق امام خمینی «ره» کشتی انقلاب را به‌ سرمنزل مقصود می‌رساند. 

ابراهیم و محمود امینی، در سال ۱۳۶۲ و ۱۳۶۶ در عملیات خیبر و کربلای ۸  به شهادت رسیدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =