کد خبر: 299657
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
فراخوان تاسیس موزه جشنواره فیلم کودک و نوجوان منتشر شد

فراخوان نوبت اول تأسیس موزه و مرکز اسناد جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دبیرخانه دائمی این جشنواره با انتشار یک فراخوان ضمن اعلام «تأسیس موزه جشنواره فیلم کودک و نوجوان» از هنرمندان و فعالان سینمای کودک و نوجوان، دوست‌داران جشنواره، شرکت‌کنندگان در المپیاد فیلم‌سازی، خبرنگاران و منتقدان سینمایی و عموم مخاطبان ادوار مختلف دعوت کرد تا در ایجاد این موزه مشارکت کنند.

بر اساس این خبر، در فراخوان نوبت اول تأسیس این موزه آمده است: جشنواره تخصصی فیلم کودک و نوجوان ایران، به عنوان قدیمی‏‌ترین جشنواره‏ فیلم کودک و نوجوان منطقه، در حالی سی‌وسومین دوره‏ خود را آغاز می‏‌کند که بحران کرونا و پیامدهای آن، بیش از پیش ما را با خاطرات و میراث خود مواجه کرده، و فاصله‏‌گذاری اجتماعی و ماندن در خانه، ارزش یادگاری‏‌های قدیم و روزگار گذشته را بیش از همیشه نزد ما برجسته ساخته است.

به همین مناسبت و هم‌زمان با ۱۲۰ سالگی سینمای ایران، به منظور گردآوری، حفظ و نگهداری خاطره‌های تاریخی، به عنوان منبع مهم درک تاریخ معاصر سینما، دعوت می‌شود با مشارکت در فراخوان نوبت اول، تصاویر اسناد و خاطرات مربوط به ادوار مختلف این رویداد سینمایی (خاطره، سند، عکس و فیلم شامل خاطرات دوران مختلف برگزاری جشنواره، اسناد و دست‌نوشته‌ها شامل نامه‌ها و سایر بر جای مانده‌ها، نوارهای صوتی و تصویری‌ از افتتاحیه و اختتامیه، جلسه‌های نقد و بررسی و عکس هنرمندان و رویدادهای جنبی جشنواره) را برای نگهداری و معرفی در مرکز اسناد و موزه جشنواره، تا پایان شهریور ۹۹، به پست الکترونیکی office@icff.ir ارسال کنند.

دبیرخانه جشنواره به ارائه‌کنندگان اسناد و خاطره‌های برگزیده پس از بررسی جوایزی نفیس اهدا می‌کند. ضمن آن‌که سند و خاطره با نام ارائه‌کننده در پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره منتشر خواهد شد.

سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان از ۲۷ مهر تا ۱ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =