کد خبر: 300979
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
بازدید 68
پیام سرپرست کانون فارس به مناسبت بیست و هشتمین هفته‌ی کتاب

سعیدرضا کامرانی، سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس در پیامی فرارسیدن هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی را تبریک گفت. 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون فارس، در متن این پیام آمده است: نام‌گذاری ۲۴ آبان به عنوان روز «کتاب و کتاب‌خوانی»، با «شعار دانایی؛ مانایی» فرصت بسیار مغتنم و ارزشمندی است تا برای گسترش و نهادینه‌کردن فرهنگ تولید کتاب و کتاب‌خوانی بیشتر تلاش کنیم و این روز را به دست‌اندکاران، اصحاب کتاب و کتاب‌داران تبریک بگوییم.
 میراث معنوی هر اجتماعی، مملو از کتاب‌هایی است که توسط اندیشمندانش به یادگار گذاشته شده‌اند. کتاب به عنوان یک رسانه‌ی بی‌بدیل در رشد و سازندگی جوامع بشری تأثیر چشم‌گیری داشته و این رسانه تا-جایی اهمیت پیدا کرده که یکی از شاخصه‌های توسعه و پیشرفت هر کشوری را بر اساس تولید کتاب و سرانه‌ی مطالعه می‌سنجند.
 کتاب از دیرباز احیا کننده‌ی تفکر و اندیشه‌های والا و منبعی بوده که در مسیر زندگی، بسیاری از تشنگان و طالبان آگاهی، اندیشه و فرهنگ را سیراب نموده است. تاریخ سرزمین ما نیز گواه این مدعاست که دین، فرهنگ و تمدن ما الفتی دیرینه با کتاب و کتاب‌خوانی داشته و دارد و همواره کسانی را که در این عرصه کوشیده‌اند، ستوده است.
این‌جانب ضمن گرامی‌داشت و تبریک روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتاب‌دار، تلاش و همت والای تمامی کسانی را که با اندیشه و قلم خود در اعتلای تولید کتاب، کتاب‌خوانی و کتابخانه‌ها گام برمی‌دارند ارج نهاده، توفیق همه‌ی همکاران و مشتاقان را در خدمت‌رسانی به نهضت کتاب و کتاب‌خوانی آرزومندم. امید است با گسترش، توسعه، ایجاد و تجهیز بناهای کتابخانه‌ای، شاهد افزایش هرچه بیشتر آگاهی عمومی در بین آحاد جامعه؛ به‌ویژه کودکان و نوجوانان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =