درخشش کودکان و نوجوانان خوزستانی در مهرواره داستان‌نویسی کشور

کودکان و نوجوان عضو مراکز کانون پرورش فکری خوزستان در مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» کشور خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، هیئت انتخاب نهایی مهرواره داستان‌نویسی کشور متشکل از عباس جهانگیریان، افسون امینی، داود امیریان و سولماز خواجه‌وند نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و محمدشریف شاهی متخصص و کارشناس حقوق کودک آثار ادبی ریحانه دهقانی و مریم زکی زاده دو عضو مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان را در گروه سنی 11 سال به بالا (نونگاه) به‌عنوان آثار برگزیده معرفی کردند.

در این مهرواره همچنین در گروه سنی بالای 15 سال (نوجوان) اثر داستانی محمدحسین عبدی سعیدی دیگر عضو مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان به‌عنوان اثر برگزیده انتخاب و معرفی شد.

مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» که فراخوان آن در پاییز امسال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک منتشر شده بود، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

تعداد ۶۱۷ اثر از سوی ۵۷۰ کودک و نوجوان به دبیرخانه‌ی این مهرواره رسید و پس از بررسی در مرحله اولیه، ۲۷۳ اثر داستانی به مرحله پایانی راه یافت و  در پایان، ۷۰ اثر از ۶۸ نفر به‌عنوان آثار برگزیده این مهرواره معرفی شدند.

موضوع‌های این مهرواره بر اساس اصول ۵۴‌گانه مفاد پیمان‌نامه‌ی حقوق کودک و با هدف آشنایی بیش‌تر و توجه دادن کودکان و نوجوانان، خانواده‌ها و مربیان آن‌ها به این موضوع‌ها، طراحی و پیشنهاد شده بود.

شرکت‌کنندگان این مهرواره را سه گروه سنی ۱۱ سال به بالا (نونگاه)، ۱۵ سال به بالا (نوجوان) و ۱۸ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) تشکیل داده بودند که بر این اساس ۱۲ نفر از برگزیدگان در گروه سنی «نونگاه»، ۴۷ نفر در گروه سنی «نوجوان» و ۹ نفر نیز از «اعضای ارشد» مراکز فرهنگی هنری کانون هستند.

آثار برگزیده‌ این مهرواره به‌زودی در قالب کتابی منتشر و از اعضای برگزیده با اهدای جوایز و لوح سپاس، قدردانی خواهد شد.

یادآوری می‌شود «مهرواره» عنوان رویدادهای غیررقابتی است که کانون پرورش فکری جایگزین عنوان «جشنواره‌های رقابتی» کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =