درخشش پنج  عضو کانون لرستان درمهرواره داستان‌نویسی دنیای ما زیباست

پنج عضوکانون لرستان درمهرواره داستان‌نویسی«دنیای ما زیباست» که فراخوان آن در پاییز امسال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک منتشر شده بود، توانستند عناوین برگزیده دریافت کنند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان لرستان؛  پنج عضو آفرینش های ادبی مراکزکانون استان درمهرواره داستان‌نویسی«دنیای ما زیباست» که فراخوان آن در پاییز امسال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک منتشر شده بود، توانستند عناوین برگزیده را کسب کنند
براین اساس: یگانه مرادی در گروه سنی نونگاه عضو مرکزنورآباد، رعناشعبان گروه سنی نوجوان عضو مرکز شماره یک برو جرد، نگین قیطانی گروه سنی نوجوان عضو مرکز شماره دو برو جرد، ویستاشاکری گروه سنی نوجوان عضو مرکز شماره سه برو جرد، و پرنیان شمس عضو ارشدمرکزشماره سه بروجرد موفق به عنوان نفرات برگزیده ی این مهرواره معرفی شدند.
گفتنی است: تعداد ۶۱۷ اثر از سوی ۵۷۰ کودک و نوجوان به دبیرخانه‌ی این مهرواره رسید و پس از بررسی در مرحله اولیه، ۲۷۳ اثر داستانی به مرحله پایانی راه یافت وهیئت انتخاب نهایی متشکل از عباس جهانگیریان، افسون امینی، داود امیریان و سولماز خواجه‌وند نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و محمدشریف شاهی متخصص و کارشناس حقوق کودک، در پایان، ۷۰ اثر از ۶۸ نفر را به عنوان آثار برگزیده این مهرواره معرفی کردند.
موضوع‌های این مهرواره بر اساس اصول ۵۴‌گانه مفاد پیمان‌نامه‌ی حقوق کودک و با هدف آشنایی بیش‌تر و توجه دادن کودکان و نوجوانان، خانواده‌ها و مربیان آن‌ها به این موضوع‌ها، طراحی و پیشنهاد شده بود.
شرکت کنندگان این مهرواره را سه گروه سنی ۱۱ سال به بالا (نونگاه)، ۱۵ سال به بالا (نوجوان) و ۱۸ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) تشکیل داده بودند که بر این اساس ۱۲ نفر از برگزیدگان در گروه سنی «نونگاه»، ۴۷ نفر در گروه سنی «نوجوان» و ۹ نفر نیز از «اعضای ارشد» مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور هستند.
همچنین: آثار برگزیده‌ این مهرواره به‌زودی در قالب کتابی منتشر و از اعضای برگزیده با اهدای جوایز و لوح سپاس، قدردانی خواهد شد.
یادآوری می‌شود «مهرواره» عنوان رویدادهای غیررقابتی است که کانون پرورش فکری جایگزین عنوان «جشنواره‌های رقابتی» کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =