ستاره‌های‌بی‌نشان،‌هنر عضوکانون ایلام رانشان‌داد

فاطمه اسکدار عضوهنری کانون پرورش فکری کودکان استان ایلام با خلق اثر نقاشی در مهرواره کشوری ستاره های بی نشان با موضوع پرستاران و مدافعان سلامت،در ردیف برگزیده های کشوری این مهرواره در آمد.  نقاشی عضو کانون ایلام به اهمیت حضور و مهربانی پرستاران و نوازش فرشته ها و نیروهای معنوی از این مدافعان سلامت پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام، فاطمه‌اسکدار عضوهنری کانون پرورش فکری کودکان استان ایلام در شهرستان سیروان با خلق اثر نقاشی در فراخوان مهرواره کشوری ستاره های بی نشان با موضوع پرستاران و مدافعان سلامت،در ردیف برگزیده های کشوری این مهرواره در گروه سنی 12+ نونگاه بخش نقاشی در آمد.براساس این گزارش  نقاشی عضو کانون ایلام به اهمیت حضور و و تعهد و مهربانی پرستاران و نوازش فرشته ها و نیروهای معنوی از این مدافعان سلامت  پرداخته است.

 فراخوان مهرواره هنری و ادبی «ستاره‌های بی‌نشان» در قالب آثار نقاشی، عکس، شعر و داستانک برای قدردانی از زحمت‌های مدافعان سلامت و کادر درمان در پاییز سال ۱۳۹۹ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

بخش هنری این مهرواره در دو قالب نقاشی برای گروه‌های سنی نوباوه بالای ۴ سال، نوخوان بالای ۷ سال، نونهال بالای ۹ سال، نونگاه بالای ۱۲ سال و نوجوان بالای ۱۵ سال و عکاسی برای گروه‌های سنی نوخوان بالای ۷ سال، نونهال بالای ۹ سال، نونگاه بالای ۱۲ سال و نوجوان بالای ۱۵ سال برگزار شد.

در بخش نقاشی ۱۵۴۱ اثر به دبیرخانه مهرواره رسید که بعد از انتخاب اولیه در پنج گروه سنی اعلام شده، تعداد ۵۱۴ اثر به مرحله‌ی پایانی راه یافت.

بر همین اساس در مرحله‌ی پایانی، در بخش نوباوه ۵ اثر برگزیده و ۲ اثر شایسته‌ تقدیر، در بخش نوخوان ۵ اثر برگزیده و ۳ اثر شایسته‌ تقدیر، در بخش نونهال ۵ اثر برگزیده و ۳ اثر شایسته تقدیر، در بخش نونگاه ۳ اثر برگزیده و ۳ اثر شایسته تقدیر و در بخش نوجوان نیز ۳ اثر برگزیده و ۳ اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

هیئت داوران مرحله پایانی بخش نقاشی را نادر موسوی‌فاطمی عضو شورای انجمن هنرهای تجسمی، مدرس و موسس سرزمین باران و برگزار کننده‌ دوره‌های تربیت مربی، ندا محققی مربی هنری مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون و معصومه فاضلی‌مقدس، کارشناس مسئول هنرهای تجسمی مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون تشکیل دادند.

هماهنگی اثر با موضوع‌های مهرواره، توجه به مشاهده کودکان و تخیل آن‌ها در آثار، پایبندی به شرایط فراخوان و ارتباط اثر با موضوع‌های مهرواره از جمله ملاک‌های داوری در بخش نقاشی بود.

در بخش عکاسی، در گروه‌های نوخوان بالای ۷ سال، نونهال بالای ۹ سال، نونگاه بالای ۱۲ سال و نوجوان بالای ۱۵ سال، از میان ۳۵۲ اثر رسیده به دبیرخانه، در هر گروه سنی ۳ اثر (در مجموع ۱۲ اثر) برگزیده شدند.

ملاک‌های انتخاب هیأت داوران در بخش عکاسی توجه به هماهنگی اثر با موضوع‌های مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، بود.

فریدون قربانی عکاس و مدیر آژانس عکس تهران، حامد فرج‌الله عکاس حوزه شهری و محمد دلکش بازرس انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران، داوری بخش عکس مهرواره را به عهده داشتند.

یادآوری می‌شود آثار برگزیده و شایسته تقدیر این مهرواره نیز در گالری مجازی پرتال کانون به نمایش گذاشته خواهد شد.

اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام با بیست ودو مرکز فرهنگی،هنری در سراسراستان به صورت ثابت،سیار و پستی به بچه های ایلامی خدمات فرهنگی،ادبی ،هنری و آموزشی ارائه می دهد. که این روزها تمامی فعالیت های شصت و چهار گانه ی آن به صورت مجازی انجام می گیرد به شکلی که در ۱۸ مرکز ثابت آن در سراسر استان هر مرکز با فعالیت فرهنگی ،ادبی،هنری در شیفت صبح و عصر  در فضای مجازی kpf به بچه ها خدمات فرهنگی ارائه می دهند.علاوه براین ها  بیش از هشت انجمن مجازی و ۱۰۹ کارگاه مجازی با فعالیت های ۶۴ گانه  نیز با دعوت از چهره های فرهنگی،ادبی و هنری کشوری و استانی،چراغ برنامه های کانون را روشن نگه داشته اند.این در حالی است که فعالیت های مجازی نسبت به فعالیت حضوری زمان بیشتری ازمربیان کانون می گیرد و هماهنگی و اجرا و حساسیت ویژه ی آن با سختی بیشتری همراه است

 درفصل جاری زمستان نیز کانون استان ایلام  علاوه بر فعالیت های مراکز ثابت در کارگاههای عمومی،در سایت kpf ،تعداد 9 کارگاه تخصصی را نیز به صورت برخط و شهریه ای درحال برگزاری دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =