وبینار توجیهی جشنواره قصه گویی در کانون آذربایجان غربی برگزار شد

وبینار توجیهی شیوه نامه‌ی بیست و سومین جشنواره‌ی بین المللی قصه گویی صبح روز شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ با حضور اعضای دبیرخانه‌ی استانی، مربیان مسئول و مربیان فرهنگی مراکز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان غربی، جواد زاهدی مدیرکل کانون آذربایجان غربی و رییس جشنواره‌ی استانی در این جلسه گفت: با آغاز به کار دبیرخانه‌ی استانی،  بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۵ فروردین با شعار «آینده ساختنی است» در سه محور امیدها و آرزوها، شادی‌ها و غم‌ها و ایثار و از خود گذشتگی آغاز شده است.

وی افزود: این جشنواره به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می شود و علاقه مندان به شرکت در رقابت صحنه‌ای جشنواره در سه گروه سنی دختر و پسر (۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها تا ۱۵ خرداد می توانند با مراجعه به پایگاه جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

رییس جشنواره استانی قصه گویی خاطرنشان کرد: علاوه بر بخش قصه‌ی ۹۰ ثانیه‌ای که در دوره های قبلی اضافه شده بود دو بخش جدید با نام‌های «قصه‌گوی برتر» و «پادکست» نیز به جشنواره اضافه شده است که قصه‌گوی برتر، رقابت حرفه‌ای‌های حوزه‌ی قصه‌گویی است و با شکل و شمایلی متفاوت از سایر بخش‌های جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی است که در آن تنها افرادی می‌توانند شرکت کنند که بر اساس جدول امتیازات مشخص شده، امتیاز لازم را در حوزه‌های مختلف به دست بیاورند و پادکست یا روایت قصه در قالب یک فایل صوتی هم به عنوان یک بخش نوپا در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، فرصتی تازه برای آن‌ دسته از علاقه‌مندان به قصه‌گویی است که می‌خواهند از طریق ابزارهای نوین به ترویج این هنر بپردازند.

مدیرکل کانون استان، حرکت در چارچوب شیوه نامه‌ی ستاد مرکزی جشنواره را رکن اصلی حصول نتایج مطلوب در طی فرآیند اجرائی جشنواره عنوان کرد.

زهرا آبسوران معاون فرهنگی کانون استان و مدیر اجرایی جشنواره استانی در ادامه‌ی این وبینار گفت: جلسه‌های توجیهی متعددی با کارشناسان ستاد کانون استان در خصوص شیوه نامه‌ی جشنواره برگزار شده است.

وی افزود: مسئولان مراکز کانون به عنوان مسئولان اجرائی جشنواره در شهرستان‌ها با هماهنگی فرمانداری‌ها اجرای مفاد شیوه نامه را بر عهده خواهند داشت.

طیبه طاحونی مسئول دبیرخانه‌ی استانی جشنواره در ادامه‌ی جلسه به تشریح جزء به جزء بندهای شیوه نامه در بخش‌های پنج‌گانه پرداخت و در خصوص نحوه‌ی ثبت نام، بارگذاری و ملاک های پایش و ارزیابی آثار توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخ مسئول دبیرخانه‌ی استانی به پرسش مربیان مسئول و مربیان فرهنگی حاضر در وبینار در خصوص جشنواره، پایان‌بخش این وبینار توجیهی بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =