آثار عکاسان نوجوان اردبیلی برگزیده و شایسته‌ی تقدیر شناخته شدند

اعضای هنرمند اردبیل با کسب یک برگزیده و دو تقدیری در پنجمین مهرواره عکس فصلِ زمستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، افتخارآفرینی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، از میان ۱۷۱۳ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی این دوره از مهرواره ۸۰ اثر به مرحله‌ی پایانی راه یافت که ۱۲ اثر به عنوان برگزیده و ۲۰ اثر به عنوان شایسته تقدیر در سه گروه سنی ۱۲+، ۱۵+، ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگ‌سال (مربیان و کارشناسان کانون) شناخته شدند.

بر اساس این گزارش، محیا اکبرنیا از مرکز شماره یک کانون اردبیل در گروه سنی(۱۲+) سال برگزیده شد، هم‌چنین نگین شیردل از مرکز شماره ۴ کانون اردبیل در گروه سنی(۱۲+) سال و محمدرضا ایرانزاده از مرکز شماره ۵ کانون اردبیل در بخش (اعضای ارشد) به رتبه‌ی تقدیری این رویداد هنری دست یافتند.

این مهرواره باهدف به تصویر کشیدن زیبایی‌های فصل زمستان در شهر یا روستا و موضوع مادر (به دلیل هم‌زمانی با ولادت حضرت زهرا «س» و روز مادر) طراحی و اعلام‌شده بود تا اعضا و مربیان با نگاهی دقیق به طبیعت و جغرافیای بومی و محلی جای‌جای کشور و توجه به جایگاه والای مادر، در این فراخوان شرکت کنند.

هیئت انتخاب این دوره را جاوید تفضلی و سعید عامری هر دو عکاس و سمیرا صحرانورد کارشناس هنری مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون تشکیل دادند.

بر همین اساس، توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، ازجمله معیارهای انتخاب داوران این مهرواره بود.

شایان‌ذکر است، عکس‌های برگزیده، تقدیری و راه‌یافته به نمایشگاه، در بخش گالری کانون مجازی به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است.

یادآوری می‌شود فراخوان مهرواره عکسِ فصل بهار سال ۱۴۰۰ به زودی از سوی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =