برگزیدگان دومین مهرواره منطقه‌ای ادبی طنز خلیج فارس معرفی شدند

کودکان، نوجوانان و اعضای ارشد ۷ تا ۲۲ سال برگزیده دومین مهرواره منطقه‌ای ادبی طنز خلیج فارس؛ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ واحد آفرینش‌های ادبی کانون هرمزگان با برگزاری آیینی اختتامیه دومین مهرواره منطقه ای ادبی طنز خلیج فارس را برگزار کرد.

در این آیین که به صورت مجازی برگزار شد مدیرکل کانون هرمزگان هدف از برگزاری این مهرواره را  آشنایی کودکان و نوجوانان با گونه ادبی طنز، ایجاد شادابی و نشاط در کارگاه ها و انجمن های ادبی، پرورش تفکر انتقادی و توجه به دنیای پیرامون عنوان کرد.

پشتکوهی اعلام کرد: در این مهرواره ادبی، کودکان و نوجوانان و همچنین اعضای گروه سنی ارشد استان‌های یزد، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ۱۶۲  اثر را به دبیرخانه مهرواره ارسال کردند.

مدیرکل کانون هرمزگان ضمن اعلام ارتقا کیفی جشنواره نسبت به دوره‌ی پیشین افزود: امیدواریم بتوانیم با برگزاری این گونه مهرواره‌ها گامی به سوی پرورش استعدادهای ادبی کودکان و نوجوانان برداشته باشیم.

گفتنی است این مهرواره در دو بخش استانی و منطقه ای داوری شد.

داوران این مهرواره در سطح استان  در بخش شعر متشکل از عبدالحمید انصاری نسب و در بخش داستان طاهره مسافری و در سطح منطقه‌ در بخش داستان احمد اکبرپور و طاهره ایبد از نویسندگان کودک و نوجوان،   و در بخش شعر حسین تولایی و راشد انصاری شاعران و طنزپردازان مطرح کشوری بودند.  

اسامی برگزیدگان دومین مهرواره منطقه‌ای ادبی طنز خلیج فارس به تفکیک گروه سنی بدین شرح می‌باشد:

بخش داستان:

نوخوان:

*مریم بلالی قشمی

نام اثر کتابخوان

قشم(هرمزگان)

*محمدسعیدسرودی

نام اثر: خانواده کرمی

قشم(هرمزگان)

*طاها طالبی

نام اثر سگ های مهربان

بستک(هرمزگان)

بخش نونهال:

*مهدیار رنجبری

نام اثر دایناسور بی دندان

هرمز(هرمزگان)

*کیمیا قائدی

نام اثر حیوان خانه-

کانون گلشهر(هرمزگان)

*شادن عبدی

نام اثر:

 بوسازها

زاهدان(سیستان و بلوچستان)

بخش نونگاه:

*سمانه اکبرپور

نام اثر ننگ یا افتخار؟

کانون گلشهر(هرمزگان)

*بیتا بهزادی

نام اثر کلیه میلیاردی

کانون گلشهر

(هرمزگان)

*آتنافخاری

نام اثر هر کی شب نخوابه!

هرمز(هرمزگان)

نوجوان:

*مریم منصوری

نام اثر: ماسک کرمونی-کرمان

*انیس موحدی

نام اثر کبری۱۱۰

کانون زیباشهر(هرمزگان)

*مریم السادات خاکساری

نام اثر یک محله عزادار-بشرویه

(خراسان جنوبی)

بخش اعضای ارشد:

*زهرا قیومی زاده

نام اثرمادرم شاعر است

ابرکوه (یزد)

*هدیه شفیعی

نام اثر انتخابات یا انتصابات؟

کانون گلشهر

(هرمزگان)

*احسانه بیگی

نام اثر:آیینه هم آیینه های قدیم

یزد

بخش شعر :

نونگاه:

*مناسرودی

نام اثر کله پاچه

قشم(هرمزگان)

*مبینا عباسی

نام اثر وسوسه

قشم

(هرمزگان)

*سحر رهنما

نام اثر هندزفری

قشم(هرمزگان)

نوجوان:

*یاسمن امینی

نام اثر بوی او

شهر بابک(کرمان)

*یاسمن عزیزی

نام اثر: اس ام اس

یزد

*مهلا خدابخش

نام اثر: نرخ طلا

شهربابک(کرمان)

اعضای ارشد:

*شهاب الدین انوری

نام اثر:چای نبات

-یزد

*الهه ملاشاهی

نام اثر: کنکور عشق

زابل(سیستان و بلوچستان)

*فاطمه خسروی محمدسلطان

نام اثر:تحول

(خراسان جنوبی)

بخش نثر:

نوجوان:

*فهیمه فرهادی

نام اثر:بلندگوی مجازی

بشرویه(خراسان جنوبی)

*زلیخا گورانی 

نام اثر بازشدن مدرسه ها

قشم(هرمزگان)

*شهناز احمدی

نام اثر باغ وحش

قشم(هرمزگان)

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =