کد خبر: 305099
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
بازدید 80
آغاز به کار مرکز تخصصی خوانش متون کهن درکانون قم 

همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، مرکز تخصصی خوانش متون کهن با محوریت شاهنامه‌خوانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم آغاز به کار کرد

همزمان با ۲۵ اردیبهشت سالروز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، آیین بازگشایی و آغاز به کار مرکز تخصصی خوانش متون کهن با محوریت شاهنامه‌خوانی و با حضور حامد حجتی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، استاد سید علی بنی فاطمی و استاد عزتی‌پور از فعالان ادبی و هنری استان قم برگزار شد. 
حامد حجتی در این مراسم خوانش متون کهن در قم را افتخاری بسیار بزرگ برای اهالی ادب و صاحبان ذوق و فرهنگ عنوان کرد. 
وی با اشاره به اینکه کانون استان قم سومین مرکز تخصصی متون کهن کودک و نوجوان در کشور است از برنامه ریزی های صورت گرفته برای بهره برداری از این ظرفیت ایجاد شده خبر داد. 
پخش پیام های تصویری دکتر «جلال‌الدین کزازی» شاعر، نویسنده و شاهنامه‌پژوه نامدار کشور، «مصطفی رحماندوست» شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، «آتوسا صالحی» از فعالان حوزه شاهنامه، «انسیه موسویان» مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری و «جلال خالقی مطلق» پژوهشگر و شاهنامه‌پژوه از دیگر بخش هایی این مراسم بود. 
نقالی و شاهنامه خوانی سیده لیلا موسوی هنرمند قمی به همراه علی اکبر ریاضی شاهنامه‌خوان ۱۰ ساله و برگزاری نشست خبری با حضور اهالی رسانه پایان بخش مراسم بود.

6602e01a-45b8-4436-a3bf-bc29abb64982.jpg

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =