عضو کانون پرورش فکری شاهیندژ برگزیده مهرواره فصلی عکس کانون شد

ششمین مهرواره فصلی عکس انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، از میان ۲۳۱۱ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی این دوره از مهرواره فصلی عکس، ۱۱۰ اثر به مرحله‌ی پایانی راه یافت.
بر همین اساس، در پایان، ۲۰ اثر برگزیده و ۱۵ اثر شایسته تقدیر در سه گروه سنی ۱۲+، ۱۵+، ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگ‌سال (مربیان و کارشناسان کانون) شناخته شد.

بر اساس این خبر، فاطمه حسینی عضو ارشد کانون شاهیندژ در گروه سنی ۱۹ تا ۲۲ سال، عنوان برگزیده‌ی این مهرواره را کسب کرد.

این مهرواره با هدف به تصویرکشیدن زیبایی‌های فصل بهار در شهر یا روستا و موضوع ماه مبارک رمضان طراحی و اعلام شده بود تا اعضا و مربیان با نگاهی دقیق به طبیعت و جغرافیای بومی و محلی جای‌جای کشور و حال و هوای ماه رمضان در این فراخوان شرکت کنند.
هیئت انتخاب این دوره را «مجید مردانیان» عکاس، مدرس دانشکده خبر و دبیر عکس خبرگزاری فارس، «فریدون قربانی» عکاس و مدیر آژانس عکس تهران و «سمیرا صحرانورد» کارشناس هنری مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون تشکیل دادند.
بر همین اساس، توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، از جمله معیارهای انتخاب داوران این مهرواره بود.
هیئت داوران این مهرواره از میان عکس‌های رسیده با موضوع رمضان، هیچ عکسی را برگزیده یا شایسته تقدیر ندانست.
عکس‌های برگزیده، تقدیری و راه‌یافته به نمایشگاه، در بخش گالری کانون مجازی کانون به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

۱۷۳ اثر از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیرخانه‌ی این مهرواره ارسال شده بود.

یادآوری می‌شود فراخوان مهرواره‌ی عکسِ فصل تابستان سال ۱۴۰۰ به زودی از سوی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =