تاریخچه‌ی شکل‌گیری واحدهای انتشارات و امورسینمایی کانون پرورش فکری

شماره‌های دوم و سوم پادکست هفتگی کانون پرورش فکری با عنوان «رادیو مرغک کانون» با موضوع تاریخچه‌ی شکل‌گیری واحد انتشارات و همچنین واحد امور سینمایی کانون منتشر شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پادکست اختصاصی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «رادیو مرغک کانون» که مدتی است به‌شکل هفتگی عرضه می‌شود، در تازه‌ترین شماره‌ی خود به بررسی تاریخچه‌ی شکل‌گیری واحد امور سینمایی کانون و تولیدات فیلم و انیمیشن این نهاد در نیم‌قرن گذشته پرداخته است.
در این پادکست نیم‌ساعته، سیر شکل‌گیری بخش تولید فیلم در کانون بررسی و به ترتیب، فیلم‌ها و انیمیشن‌های تولیدشده در دهه‌های چهل و پنجاه یک‌به‌یک معرفی شده‌اند.
در قسمت پیشین این پادکست نیز، تاریخچه‌ی انتشارات کانون با تکیه بر معرفی کتاب‌های تولیدشده در دهه‌ی اول کار این نهاد، روایت شده است.
در این پادکست‌ها، مجموعه‌ای از صوت‌های قدیمی شامل مصاحبه و صدای افراد، گزارش‌های رادیویی و نیز آرشیو موسیقی و فیلم کانون مورد استفاده قرار گرفته است.
قسمت اول این پادکست نیز با موضوع شکل‌گیری کتابخانه‌های کانون منتشر شده بود.


در همین حال، از این هفته، روزهای پایانی هفته نیز یک قصه‌ی صوتی با خوانش مربیان کانون عرضه می‌شود که در اولین قسمت آن، مریم خاکسار تهرانی، داستان «شاعر و آفتاب» نوشته‌ی زنده‌یاد سیروس طاهباز را اجرا کرده است.
رادیو مرغک به عنوان پل ارتباطی جدید میان کانون و مخاطبان و علاقه‌مندان این نهاد دیرپا، با تکیه بر تاریخچه، گزارش فعالیت‌ها و معرفی محصولات و تولیدات، به تازگی از سوی این اداره‌کل تهیه و در پلتفرم‌های مخصوص پادکست و نیز در شبکه‌های مجازی منتشر شده است.
در حال حاضر مجموعه‌برنامه‌های پادکست کانون پرورش فکری از طریق سایت خبری به نشانی www.kanoonnews.ir و صفحات اینستاگرام، تلگرام و آپارات کانون پرورش فکری در دسترس است و طی هفته‌های آتی در پلت‌فرم‌هایی چون کست‌باکس و ... نیز عرضه می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =