معرفی برگزیدگان هفتمین مهرواره فصلی عکس کانون

کارشناس هنری و عضو ارشد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در هفتمین مهرواره فصلی عکس کانون، افتخارآفرینی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، هفتمین مهرواره فصلی عکس انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع‌های «آب» و «تابستان و سایه‌ها» متناسب با فصل تابستان انتخاب‌شده بود تا اعضای علاقه‌مند و خلاق انجمن، زیبایی‌ها و ابعاد مختلف این فصل را به تصویر بکشند.

بنابراین از میان ۱۷۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه پس از دو مرحله انتخاب و داوری، ۳۵۰ عکس به مرحله‌ نهایی داوری راه یافت.

بر همین اساس، رقیه وطن‌خواه از مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون پارس‌آباد در گروه سنی ارشد برگزیده‌شده و کیوان باقلاچی، کارشناس هنری کانون استان اردبیل عنوان شایسته‌ی تقدیر این مهرواره را از آن خود کرد.

اثر عکاسی کیوان باقلاچی، کارشناس آفرینش‌های هنری کانون استان اردبیل 

هیأت داوران این مرحله متشکل از بهنام زُهری‌سامیان گرافیست، عکاس و کارشناس واحد عکس کانون پرورش فکری، معصومه آقایی عکاس و مربی فرهنگی مرکز دماوند کانون استان تهران و مامک یحیی‌پور رئیس گروه هنرهای تجسمی و کارشناس انجمن عکاسان نوجوان کانون، در چهار گروه سنی ۱۲+، ۱۵+ و ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگ‌سال (مربیان و کارشناسان کانون) ۲۰ اثر به عنوان برگزیده و ۲۱ اثر را شایسته تقدیر دانستند.

مهرواره فصلی عکس باهدف تقویت و پرورش مهارت خوب دیدن، دوباره دیدن و توجه به پدیده‌های محیط پیرامون، توجه و دقت به زیبایی‌های طبیعت با تکیه‌بر جغرافیای بومی و محلی استان‌ها و شهرها و ثبت نگاه روشن و صادقانه‌ نوجوانان عکاس نسبت به آداب و رسوم و آیین‌های ملی و مذهبی برگزار شد.

تناسب اثر با موضوع مهرواره، نگاه خلاق و نو عکاس به موضوع، تناسب اثر با گروه سنی عکاس و کیفیت ارائه آثار، ازجمله معیارهای داوری این مهرواره بود.

گفتنی است عکس‌های برگزیده و شایسته تقدیر این مهرواره در بخش نمایشگاه مجازی سایت kpf.ir در معرض دید قرارگرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =