کد خبر: 313459
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
بازدید 213
امضای تفاهم‌نامه همکاری کانون پرورش فکری و پلیس فتای استان البرز

سرپرستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز و اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری استان به منظور افزایش سواد رسانه‌ای و استفاده صحیح کودکان و نوجوانان از فضای مجازی با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون البرز، امضای تفاهم‌نامه میان کانون پرورش فکری و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران( پلیس فتا) استان البرز  در راستای برداشتن گام بزرگی در عرصه آموزش سواد رسانه‌ای و استفاده از فضای مجازی به کودکان و نوجوانان و ایجاد زمینه‌های همکاری تخصصی خواهد بود.

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده دو دستگاه در حوزه توسعه همکاری مشترک و بهره برداری از ظرفیت ها و تجارب طرفین برای هم افزایی در آموزش سواد رسانه‌ای، تهیه محتوای آموزشی و انتشار محتوای پیشگیرانه تولیدی پلیس فتا با مشارکت مربیان و اعضای کانون، با یکدیگر همکاری خواهند داشت .

مهری فلاح، سرپرست کانون استان در نشستی که پس از برگزاری جلسات اولیه، بررسی متن تفاهم نامه و تایید واحد حقوقی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پلیس فتای استان روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ به منظور امضای تفاهم نامه برگزار شد، شرایط کرونا و تهاجم فرهنگی را دو عاملی دانست که در شرایط کنونی ذائقه‌ی کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار داده‌اند و آموزش غیر مستقیم و فرهنگی را راهی برای برون رفت از این بحران خوانده و بر کاهش موازی کاری و تشکیل کارگروه کودک و نوجوان در سطح استان با عضویت دستگاه‌های متولی و صاحب نظر و تولید محتوا بر اساس معیارهای فرهنگی، تربیتی تاکید کرد.

لزوم توجه به نیازهای مخاطبان، استعدادیابی، توجه به تولید محتوای جذاب سمعی و بصری با استفاده از توان و ظرفیت مربیان و اعضای کانون پرورش فکری استان، ضرورت ایجاد انگیزه در اعضا و همکاران، به اشتراک گذاری منابع مناسب توسط پلیس فتا برای اجرای کامل برنامه‌ها،معرفی توان و ظرفیت‌های کانون به منظور خدمات رسانی به مناطق کم برخوردار و جرم خیز  با حمایت مسوولان استانی، استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها به منظور پر کردن خلاهای موجود در حوزه کتابخوانی و مطالعه، استفاده از فعالیت‌های جذاب غیر مستقیم مانند قصه گویی و نمایش و معرفی محصولات کانون به جامعه هدف، معرفی کانون زبان و ظرفیت‌های آن از دیگر سخنان این مقام مسوول بود .

نرمین کریمی، فرانک فروزانفر و اعظم ذوالفقاری کارشناسان فرهنگی، آموزش و پژوهش و روابط عمومی کانون البرز  نیز در سخنان جداگانه به فعالیت‌ها و ظرفیت‌های بخشهای مختلف اشاره کرده و بر ضرورت شناخت مناسب کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آنان نسبت به فضای مجازی به ویژه در عصر حاضر و اجرای مفاد تفاهم نامه  تاکید کردند.

فرامرز اشرفی، سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری استان نیز در این نشست،  کارکردن در حوزه کودک و نوجوان را فعالیتی دشوار عنوان کرده و افزود اجرای فعالیت برای کودک و نوجوان نیاز به نیروهای متخصص دارد .

این مقام مسوول هم چنین بر  ضرورت حضور کانون در جلسات فرهنگی استان و بهره مندی کودکان و نوجوانان از ایده‌های کارشناسی شده این مجموعه و کتابخانه‌های آن و همکاری نهادهای مختلف با این سازمان تاکید کرد.

معرفی طرح «کودکان سایبری»، ضرورت حضور خانوادها، مربیان و اعضا در دوره‌های آموزشی ویژه فضای مجازی و سواد رسانه‌ ای از دیگر مواردی بود که توسط این مقام مسوول و ابراهیم شیری مسول دایره پیشگیری از جرائم سایبری استان البرز مطرح شد.

در پایان این نشست مسوولان پلیس فتای استان از کتابخانه مرکز شماره ۳ کانون کرج بازدید کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =