کد خبر: 313490
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
بازدید 201
مشارکت کانون البرز در سفر رییس جمهور و هیئت دولت به استان

مهری فلاح، سرپرست و جمعی از همکاران و اعضای کانون در سفر استانی رییس جمهور و هیئت دولت به استان البرز مشارکت کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون البرز، دکتر ابراهیم رییسی،  رییس جمهور و هیئت همراه روز پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ در یک سفر استانی  در استان البرز حضور یافته و از نزدیک وضعیت این استان را در حوزه‌های مختلف بررسی کردند.

بر همین اساس با هماهنگی اداره کل امور زنان و خانواده استانداری البرز، هانیه امام وردی زاده، عضو کتابخانه سیار کانون البرز، با خوانش شعر و متن خوشامدگویی  از انسیه خزعلی. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده استقبال کرد؛ مهری فلاح، سرپرست کانون استان و نرمین کریمی، کارشناس فرهنگی و علی امام وردی زاده، مربی بخش سیار این عضو را همراهی کردند.

توجه ویژه به آموزش مهارت‌های زندگی به  دختران نوجوان در جهت تحکیم بنیان خانواده‌ها در آینده

مهری فلاح، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز در بخش‌هایی از این دیدار ضمن خوشامد گویی به معاون امور زنان  و خانواده ریاست جمهوری از دختران امروز به عنوان مادران آینده یاد کرده و افزود اگر بخواهیم در آینده جامعه سالمی داشته باشیم بی شک از امروز باید در جهت تربیت مادران اثرگذار و تحکیم بنیان خانواده‌های آینده گام برداریم.

وی هم‌چنین با اشاره به نام گذاری سال ۱۴۰۱ از سوی رهبر معظم انقلاب مدظله ‌العالی  به عنوان سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین»، خطاب به معاون امور زنان رییس جمهور گفت نوجوانان دختر باید از اکنون یاد بگیرند که نگاه خلاق، کار آفرینانه و تولیدی به توانمندی‌های خود داشته باشند و این امر یقینا در زندگی آتی آنان  حتی اگر زنانی خانه دار باشند موثر خواهد بود .

فلاح هم‌چنین بر لزوم هم افزایی و مشارکت تمام دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی برای بستر سازی ارتباط مناسب خانواده‌ها با نوجوانان به ویژه نوجوانان دختر و ترمیم روابط خانواده‌ها تاکید کرد و خواستار اختصاص بودجه فرهنگی برای برگزاری دوره‌های تخصصی آموزش مهارت‌های زندگی شد و بر لزوم اجرای فعالیت‌های جذاب و غیر مستقیم به منظور بیان مفاهیم مختلف تربیتی تاکید کرد.

این مقام مسوول «عفاف و حجاب» را یکی از این مفاهیم با اهمیت دانسته و ادامه داد برای اثر بخشی بیشتر چنین موضوع اهمیتی می‌بایست از فعالیت‌های غیر مستقیم و اثرگذار مورد تاکید قرار گیرد.

انسیه خزعلی معاون رییس جمهور نیز با اشاره به طراحی و اجرای برنامه‌هایی در سطح ملی به منظور  «هویت‌یابی  دختران» ابراز امیدواری کرد که بتوان گام های موثری برای آینده ایران اسلامی برداشت.

گفتنی است تعدادی از همکاران کانون استان البرز نیز در جریان این سفر با سامانه«سامد» (سامانه الکترونیکی ارتباط دولت و مردم) همکاری کرده و مشکلات مردم استان البرز را در کنار نمایندگان سایر ارگان‌ها برای پیگیری مسوولان ثبت کردند.

استقبال عضو کانون استان از معاون امور بانوان رییس جمهور

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =