کد خبر: 314616
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
بازدید 59
کودکانه با شاهنامه ۲

مقارن با روز پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ؛شاعر بزرگ حماسه سرای ایران زمین، کانون پرورش فکری استان بوشهر،ویژه برنامه‌ ی کودکانه با شاهنامه ۲ را  با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر،دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری،نهاد کتابخانه های عمومی ، حوزه هنری و مرکز اسناد و کتابخانه ملی بوشهر  برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، مقارن با روز پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ؛شاعر بزرگ حماسه سرای ایران زمین، کانون پرورش فکری استان بوشهر،ویژه برنامه‌ ی کودکانه با شاهنامه ۲ را  با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر،دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری،نهاد کتابخانه های عمومی ، حوزه هنری و مرکز اسناد وکتابخانه ملی بوشهر  برگزار کرد.

سمیه رسولی؛ مدیرکل کانون استان ، ضمن ابراز خوشحالی از فراهم شدن شرایط برای برگزاری برنامه های حضوری در سطح جامعه ،حکیم ابوالقاسم فردوسی را یکی از بزرگترین شاعران ایران زمین دانست که با اثر گرانسنگ اش، شاهنامه ؛ خدمت بزرگی به زبان پارسی کرد.

رسولی ،تعاملات فرهنگی با دیگر نهادها و ادارات که رسالت فرهنگی یکسانی با کانون دارند را باعث هم افزایی و رسیدن بهتر به اهداف مشترک دانست.

وی افزود سعی ما در برنامه ریزی های فرهنگی بر این بوده است تا با برگزاری چنین مراسم های فرهنگی- ادبی روح شور و نشاط و شادی را در کالبد جامعه و مخاطب کودک و نوجوان بدمیم و امید و آگاهی و اخلاق را ترویج کنیم.

وی خاطر نشان کرد که برنامه ریزی، تولید و اجرای فعالیت های مختلف فرهنگی ،هنری و ادبی و اجتماعی  نقش مهمی در ارتقای فرهنگ شهروندی دارد و زیر بنای قابل توجهی برای  توسعه به حساب می آید.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان بوشهر،هدف از برگزاری چنین برنامه هایی را شناخت بیشتر و آشنایی بهتر نسل جدید با هویت ملی ، آثار فاخر ادبی،ذخایر فرهنگی، اهمیت حفظ خاک و میهن ، نهادینه کردن و رشد فضایل اخلاقی و ظرفیت های فرهنگی در بین افراد جامعه با محوریت کودکان و نوجوانان ،تلاش برای ارتقاء نشاط اجتماعی و امید به زندگی در بین کودکان و نوجوانان وتلاش برای کشف ،پرورش و شکوفایی استعداد ها و خلاقیت های فرهنگی-ادبی دانست.

از جمله بخش های این برنامه می توان به نقالی و شاهنامه خوانی ، نمایشنامه خوانی،اجرای سرود  توسط اعضا و کودکان و نوجوانان حاضراشاره کرد.

شایان ذکر است این برنامه شامگاه ۲۶ اردی بهشت ماه با حضور اعضا و خانواده ها و جمعی از مسئولین استانی و همزمان با هفته جمعیت به پاسداشت حضور کودکان و نسل نوپا در جامعه در میدان شهید رئیسعلی دلواری برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =