کد خبر: 314875
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
بازدید 77
ویژه برنامه‌های گرامی‌داشت سالروز  آزاد سازی خرمشهر  در کرج

ویژه برنامه‌های نکوداشت سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر، با مشارکت کانون البرز در ویژه برنامه‌های فرهنگی استانی و اجرای برنامه در مراکز کانون، برگزار شد.

حضور سرپرست کانون البرز و روایتگری عضو قصه‌گو در مراسم رونمایی کتاب «ما هم جنگیدیم»

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون البرز یکی از برنامه‌های تدارک دیده شده برای این روز، آیین رونمایی از کتاب«ما همه جنگیدیم» تالیف «نرجس توکلی»بود که به همت قرارگاه اجتماعی استانداری، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور بانوان استانداری و با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی استان،  در سالن همایش‌های اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی و با حضور جمعی از مسوولان استانی  برگزار شد.

 این کتاب روایت زنان ملارد از پشتیبانی دفاع مقدس است که بر اساس خاطرات این عزیزان و مصاحبه‌ با آنان، تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس را به شکل مکتوب و در قالب داستان روایت می کند.

«رها باقری مطلق» عضو مرکز شماره ۴ کرج و انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان البرز در این ویژه برنامه قصه‌ی «روزهای خرمشهر» را بر اساس کتابی به همین نام از «مرتضی سرهنگی» را قصه‌گویی کرد.

گفتنی است مهری فلاح، سرپرست کانون البرز و جمعی از کارشناسان و همکاران کانون در این ویژه برنامه حضور داشتند.

معرفی سرزمین خرمشهر در مرکز مجتمع کانون کرج

همکاران مرکز مجتمع کانون کرج نیز در ویژه برنامه‌ای ضمن گرامی‌داشت سالروز آزادسازی خرمشهر، این سرزمین را به اعضا معرفی کردند، قصه‌گویی و تکمیل شعر ناتمام با موضوع «خرمشهر» و شعرخوانی اشعار از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مرکز بود.

معرفی عکاسان دفاع مقدس در انجمن عکاسان نوجوان کانون البرز

انجمن عکاسان نوجوان کانون البرز نیز به این مناسبت نشست تخصصی با موضوع معرفی عکاسان دفاع مقدس را به  صورت مجازی و در گروه انجمن برگزار کرد؛ معرفی  جمعی از شهدای نوجوان دفاع مقدس، اشتراک تصاویری از این واقعه‌ی مهم به ویژه جنگ خرمشهر و  بحث و تبادل نظر در مورد این تصاویر از دیگر برنامه‌های این نشست تخصصی بود.

دیگر مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز با تولید محتوای مجازی در قالب«معرفی کتاب»،«شعرخوانی» و ... در آیین نکوداشت این روز مشارکت کردند.

روایتگری دهه نودی‌ها از آزادسازی خرمشهر

همانگونه که قبلا نیز در خبرها آمده است دیگر ویژه برنامه‌ی کانون البرز به این مناسبت حضور اعضای دهه نودی انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز از ۳ تا ۱۳  در مناطق کم برخوردار کرج و اجرای قصه‌گویی با این موضوع برای هم سن و سالان خودشان است.

گزارش تصویری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =