کد خبر: 315239
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
بازدید 400
جشن «دختران آفتاب» با حضور وزیرآموزش و پرورش برگزار شد

جشن بزرگ دختران آفتاب به مناسبت سالروز میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر در حرم مطهر بانوی کرامت با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم،جشن بزرگ دختران آفتاب با حضور آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری،مهدی علی اکبر زاده مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ،قاسم سلیمانی مدیر کل روابط عمومی کانون کشور،محمدغفاری مدیر کل کانون پرورش فکری استان و خیل عظیم دختران و بانوان روز چهارشنبه ۱۱خرداد در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس فاطمی با بیان اینکه دختران و پسران ما ثابت کردند که برای خدمت به انقلاب و اسلام آمادگی دارند، گفت: ما اجرا و بازخوانی های سرود سلام فرمانده را با حضور گرم و پرمعنای دختران و پسران عزیز ایران مشاهده کردیم و به فرمانده حقیقی جهان و امام زمان خود سلام دادند و اظهار ارادت و آمادگی برای خدمت کردند.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برنامه های تربیتی این وزارتخانه برای بیش از ۷ میلیون دانش آموز دختر گفت: تبیین نقش دختران به عنوان پیشگامان جامعه دانش بنیان، تبیین جایگاه دختران در خانواده و جوانی جمعیت و الگوسازی سبک زندگی اسلامی ایرانی از مهمترین اهداف ماست زیرا دختران ما محور خانواده هستند و اگر بتوانیم خانواده ایرانی را مبتنی بر سبک اسلامی تشکیل دهیم، جامعه ما با قدرت به تمدن نوین اسلامی خواهد رسید.

انسیه خزعلی معاون نهاد ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه امروز دشمن هویت زنان، دختران و خانواده های ما را هدف گرفته است، گفت: دختران ما، مجاهدان ما و پشتیبانان مجاهدان ما استوار، مقاوم، صبور و محکم ایستاده اند تا نشان دهند دختر ایرانی با عفاف، تقوا، متانت، عقل و درایتش و با نگرش صحیح، بینش الهی و کنش فعال و خستگی ناپذیرش نمونه اعلای یک زن متعالی را به جامعه جهانی ارائه خواهد داد.

شایان ذکر است در این مراسم از یگانه آذری عضو فعال ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تقدیر شد .

گفتنی است در این مراسم از مجموعه ۱۴ جلدی بسته آموزشی جاری سازی سند الگوی تعالی دختران با عنوان نیلوفرانه که به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان تهیه شده است رونمایی شد.

همچنین از سایت دختران تمدن‌ساز و جشنواره بین‌المللی دختران قوی در این مراسم رونمایی شد.

خاطرنشان می‌شود نجم‌الدین شریعتی اجرای این مراسم را برعهده داشت و در بخشی از این برنامه، سید رضا تحویلدار مدیجه‌سرایی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =