مشارکت کانون البرز در همایش «حس خوب زندگی»

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز با اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری از سوی همکاران در همایش«حس خوب زندگی» ویژه گرامی داشت روز خانواده مشارکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون البرز، خانواده به عنوان کوچکترین نهاد اجتماعی  در دین مبین اسلام یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه محسوب می‌شود؛ پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی‌بندوباری و همچنین ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مسائلی است که به آن سفارش فراوان شده است.

از همین رو شامگاه روز یکشنبه ۲ مرداد  ۱۴۰۱همایشی با عنوان «حس خوب زندگی»از سوی ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان البرز و  با حضور خانواده‌های چند قلو و چند فرزندی استان و مشارکت دستگاه‌های فرهنگی به منظور تکریم این خانواده‌ها برگزار شد.

تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محمدرضا اوجاقی، عضو نوجوان مرکز مجتمع کانون کرج آغازگر این برنامه بود .

طاهره گرمسیری، مدرس کارگاه‌های شعر و قصه کانون در این همایش قصه «تو نیکی می‌کن و ...» را برای کودکان حاضر با روش مشارکتی قصه‌گویی کرد، شعرخوانی و نوازندگی مهرتا و ماهور علیا از اعضای دو قلوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با راهنمایی خدیجه میرزایی مادر و مربی آنان،  اجرای نقاشی دیواری با حضور ندا ساعی کارشناس هنری استان و معرفی و فروش محصولات کانون از دیگر برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرا شده در این مراسم  بود.

بر همین اساس  است مهری فلاح، سرپرست کانون استان و جمعی از کارشناسان در این برنامه در کنار  ولی پوری، معاون سیاسی استاندار البرز، آثاری، سرپرست دفتر امور بانوان وخانواده استانداری و جمعی دیگر  از مسوولان استان حضور یافته و از سخنان حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی شفیعی بهره مند شدند.

معرفی مادر نمونه کرجی، نمایش تولیدات مادران کار آفرین و مشاوره خانواده از دیگر فعالیت‌هایی بود که در این همایش اجرا شد.

مهری فلاح، سرپرست کانون در مصاحبه با بخش خبر شبکه البرز در  حاشیه این مراسم بر ضرورت توجه و تربیت نسل جدید تاکید و توجه به  جوان سازی جمعیت را از ضروریات امروز جامعه جهت پیشرفت در تمام عرصه‌ها عنوان کرد.

لازم به توضیح است  ۲۵ ذی الحجه، روزی که  آل پیامبر (ص) پس از سه روز روزه  و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند  در ایران به عنوان روز خانواده نام گذاری شده است.

گزارش تصویری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =