پوستر بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری منتشر شد

پوستر بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری با طراحی احمد مالکی منتشر شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مالکی درباره ایده طراحی پوستر این دوره از جشنواره گفت: ایده این کار بر اساس شعار جشنواره امسال که «قصه صدای زندگی است» شکل گرفت.

وی با اشاره به تصویر پنجره‌هایی که در پوستر دیده می‌شود، ادامه داد: صدای راوی چه درونی باشد و چه بیرونی، تصویری در ذهن ما ایجاد می‌کند که دریچه‌ایست به زندگی. درواقع داستان‌ها و قصه‌ها، پنجره‌هایی هستند که مناظر دیگر از زندگی را به ما نشان می‌دهند و گاهی ما را به زمان و مکان دیگری می‌برند تا حقیقتی را به زبان روایت ارائه دهند.

مالکی افزود: قصه و داستان کمک می‌کند تا هرکس بتواند منظره را ببیند و دریافت خود را داشته باشد.

وی تصریح کرد: در پوستر از تصویرسازی داستان‌های ایرانی و خارجی استفاده شده است؛ شازده کوچولو، حسن کچل و کلاغی که از شخصیت‌های داستان روباه و کلاغ است و به‌عنوان نماد جشنواره قصه‌گویی کانون سال‌هاست در پوسترهای جشنواره استفاده می‌شود.

بر اساس این خبر طراحی پوستر جشنواره، از ایده‌پردازی تا اجرای نهایی با هدایت و کارگردانی هنری احمد مالکی و سایر همکاران و طراحان تصویرساز در استودیو شبرنگ، به انجام رسیده است. تصویرسازی شخصیت‌های پوستر توسط سمیرا خانزادی انجام شد و معاونت فرهنگی کانون، محمد گودرزی‌دهریزی دبیر جشنواره و دست‌اندرکاران روابط عمومی کانون و جشنواره نیز در این مسیر همکاری و همراهی کردند.

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذر ۱۴۰۱ هم‌زمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =