۲۴هزار نفر زبان آموز در مراکز کانون زبان مازندران‌ فعالیت دارند

مدیر کانون زبان مازندران گفت: ۲۴هزار نفر زبان آموز در مراکز کانون زبان مازندران فعالیت دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، کانون زبان ایران یک نهاد آموزشی با قدمتی حدود یک قرن می باشد که با گنجینه ارزشمند تحولات و تجربیات گذشته و توجه به تحول و پویایی سازمانی و آموزشی، ترویج و تسهیل آموزش زبان و تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه زبان‌آموزی و بررسی روش‌ها و متدهای رایج آموزش زبان؛ دریچه‌ای پر نور به سمت آینده آموزش فرزندان این مرز و بوم می‌گشاید. 

هفته دولت فرصت مغتنمی شد تا در گفتگو با مدیرکانون زبان مازندران به خدمات این نهاد آموزشی در استان مازندران بپردازیم. 

حامد فاضلی کبریا با بیان اینکه ۲۴هزار نفر زبان آموز در مراکز کانون زبان مازندران‌ عضو هستند گفت: با در اختیار داشتن سرمایه انسانی کارآمد و فرهیخته در حال ارایه خدمات آموزشی به ۸  زبان خارجی و ارایه خدمات آزمون‌های بین المللی هستیم.

مدیرکانون زبان مازندران بیان داشت: در تابستان ۱۴۰۱ با بیش از ۲۴هزار نفر زبان آموز و ۳۵۰ مدرس، خدمات آموزشی در قالب آموزش‌های ترمیک عمومی، آموزش‌های برون‌کانونی و آموزش‌های ویژه (LPS Center) به زبان‌انگلیسی و غیر انگلیسی (فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، عربی، روسی، ایتالیایی و چینی) به تفکیک گروه‌های سنی کودک و نوجوان و بزرگسال و برگزاری آزمون‌های بین‌المللی با تمرکزدر دفتر مرکزی کانون زبان ایران ارایه شده است.

فاضلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: در سال گذشته که کلیه کسب و کارها من‌جمله امور آموزشی همچنان متاثر از شیوع کرونا بود کانون زبان ایران با رشد بیش از سه برابر در تعداد زبان آموزان مواجه بود و این درحالی است که در تابستان ۱۴۰۱ بیش از ۲۴ هزار زبان آموز در مراکز کانون استان مشغول به تحصیل می‌باشند، که در زمان شیوع کرونا این تعداد کمتر از ۷ هزار نفر در کل استان بود.

وی به بخش دیگری از خدمات کانون زبان در مازندران اشاره کرد و گفت: در سال گذشته دو مرحله آزمون جذب مدرس در استان برگزار شد که تعداد ۳۵۰ نفر متقاضی تدریس در این مجموعه در این دوره‌ها ثبت نام نمودند و در نهایت پس سه مرحله آزمون و یک دوره آموزش حرفه‌ای تربیت مدرس ۱۴ نفر از متقاضیان به مدرسان کانون زبان استان اضافه شدند.

مدیر کانون زبان مازندران به مراکز کانون زبان در استان هم اشاره نمود و اضافه داشت: در استان مازندران از شرق تا غرب استان  ۳۰مرکز آموزش کانون زبان ایران در شهرهای مختلف فعال و مشغول به خدمت‌رسانی به هم‌استانی‌های عزیزمان هستند.

این مسؤول ادامه داد: علاوه بر اینکه بستر پرقدرت کلاس‌های آنلاین و آموزش مجازی کانون زبان برگزار کننده کلاس‌های آنلاین با استانداردهای بروز می‌باشد؛ در ترم تابستان نیز در استان مازندران با توجه به استقبال هم‌استانی‌ها از کلاس‌های حضوری بیش از ۳۰ درصد کلاس‌ها از فضای مجازی به حضوری تغییر یافت و به موازات این حضوری شدن همچنان افرادی که تمایل به کلاس‌ مجازی داشتند با کیفیت بسیار خوب، خدمات مورد نیاز را دریافت نمودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =