در نشستی مشترک اعضای انجمن نمایش و اعضای انجمن نویسندگان ( هور و رازاوه )  نوجوان استان همنشین شدند

در دامنه ی آبیدر ، با شورو اشتیاق فراوان گردهم آمدیم تا دست در دست هم هنروادبیات را که پیوندی ناگسستنی دارند در محفلی درکنارهم و با هم بیاموزیم و آنچه را تاکنون آموخته ایم در سبد اخلاص بگذاریم.

سید یاسر هاشم زاده که عناوین مختلف هنری از جمله کارگردانی ،بازیگری ،نمایشنامه نویسی را با خودداردو جوایز بین المللی از جمله حضور در جشنواره ی بین المللی گرجستان و کارگردانی برتر  را داراست مهمان نشست مشترک انجمن نویسندگان نوجوان وانجمن هنرهای نمایشی استان شدو ضمن مطالعه ی دقیق آثار اعضای انجمن ادبی رازاوه و هور و برگزاری کارگاه شخصیت پردازی  در داستان و نمایشنامه به اعضا یاد آوری کرد که اول نکته اینکه مطالعات داستانی وتئوری خودرا بیشتر کنند و دوم نکته اینکه مدام اثرهای خود را پاکنویس کنند و سوم نکته  و مهم ترین نکته اینکه به طور مداوم بنویسند.

وی همچنین گفت :  آنچه در نوشتن بسیار مهم است و به نویسنده کمک می کند توجه به مسئله ی مهمی به نام خوب دیدن ،خوب توجه کردن و در واقع تمرکز بر روی حواس پنج گانه است.

وی افزود: بدون دقت و توجه در دنیای اطراف خود اصلا نمی توانیم بنویسیم . چون شخصیت در مواجه با فرد ،جامعه وطبیعت است که شکل می گیرد ورفتارهای درونی  مانند افکار و احساسات  خودرا در مواجه با  خصوصیات بیرونی مانند سن و جنس و قد  و حضور در مکان و زمانی که هست نمایان می شود و این امر مهم به ما نشان می دهد که همواره  باید دقت کنیم تا بتوانیم شخصیت هایی درست و اصولی خلق کنیم که ستون اصلی داستان و یا نمایش ما باشند و ماندگار هم باشند .

سید یاسر هاشم زاده پس از نقد آثار داستانی  انجمن نویسندگان نوجوان استان ، آنهارا به یک بازی نمایش خلاق دعوت کرد و  در خلال این بازی گروهی به اعضا آموخت که بدون دقت و توجه نمی توانیم کارهای هنری مان را انجام دهیم .گفتنی است این  جلسه  به صورت حضوری و مجازی انجام گرفت  و اعضایی از  شهرستان های سقز ،کامیاران ،  قروه ، مریوان هم به طور مجازی حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =