معرفی راه‌یافتگان مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون خوزستان

راه‌یافتگان مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، هیات داوران انتخاب مرحله حوزه‌ای بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خوزستان پس از بررسی ۸۰ قصه دریافتی، ۲۶اثر را به‌عنوان آثار قصه‌گویان راه‌یافته به مرحله استانی این جشنواره معرفی کردند.
در بخش ملی، گروه سنی نوجوانان، ستایش یزدانی با قصه خداحافظ راکون پیر از اهواز، زینب طیبی با قصه ددی بی ددی از هندیجان، فاطمه تمیمی با قصه کلاغ خنزر پنزری از هندیجان، سیده زهرا سهرابی با قصه مسافر بهار از اندیمشک، نگار گچ پزان با قصه رویای آسمانی از بهبهان، ناهید محمدی منصوری با قصه عجیب‌ترین خواب دنیا از هندیجان، نرگس بحرکانی با قصه دارویی برای سلطان از هندیجان و ستایش معمار با قصه قلب مترسک از بهبهان به مرحله استانی راه یافتند.
فهیمه سروندی با قصه مردی که پاهایش را دوست نداشت از اندیمشک، فاطمه حسن نسب با قصه کاکا یوسف از بهبهان، بنفشه پور افشار با قصه قدم یازدهم از  آغاجاری، علیرضا روشن‌ضمیر با قصه پهلوان‌پنبه از هندیجان، زینب مقدم با قصه دو لقمه از بندرامام،  زهره فردچیان با قصه تو کی بزرگ شدی پهلوان؟ از اندیمشک، پریسا مطوئی با قصه خانه تاریک از آبادان و مونا سبحانی خالص با قصه عبدالمای از اهواز نیز جواز حضور در بخش ملی، گروه سنی بزرگسال این مرحله از جشنواره را به دست آوردند.
بر اساس این گزارش در بخش ملی گروه سنی پدربزرگ و مادربزرگ ها نیز زهرا قنبری با قصه دختر ماهیگیر از منیوحی، سلطنت نخبه با قصه درخت سوخته از  بهبهان و زهرا شعبانی با قصه ملک محمد از هندیجان به مرحله استانی راه یافتند.
در بخش آئینی و سنتی گروه سنی نوجوان نیز المیرا موری با قصه کشته شدن ایرج به دست برادران، النا طهماسبی نژاد با قصه گذر سیاوش از آتش و ستایش بهداروند با قصه زال و سیمرغ هر سه از شوشتر و آریسا سرقلی با قصه کاوه آهنگر و ضحاک از اهواز از سوی هیئت انتخاب مرحله حوزه ای این جشنواره مجوز حضور در مرحله استانی را کسب کردند.
همچنین در گروه بزرگسالان  بخش آئینی و سنتی نیز  حورا تیلا با قصه نقل سیاوش از آبادان و نیوشا احمدزاده با قصه به نخچیرگه آمدن رستم از  اهواز به مرحله استانی معرفی شدند.
در بخش زبان اشاره گروه سنی بزرگسال این جشنواره مرضیه منصوری با قصه چه فکر خوبی از بهبهان حضور خواهد داشت.
قصه‌گویان راه‌یافته به مرحله استانی در روزهای ۲۶و ۲۷مهرماه ۱۴۰۱در سالن اجتماعات مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک اهواز جهت کسب سهمیه منطقه‌ای به رقابت خواهند پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =