کودکان با نیاز ویژه، مادران آگاه

ویژه برنامه ای آموزشی تربیتی با حضور مادران و کودکان با نیاز ویژه در مراکز فراگیر بندرعباس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان، دراین ویژه برنامه پروانه طالقانی مشاور و مدرس کارگاه  آموزش خانواده و والدین کودکان عضو مرکز فراگیر حضور داشتند.

در ابتدای این ویژه برنامه راضیه سلیمانی پور ضمن خوش آمد گویی از حضور والدین در این ویژه برنامه با نمایش فیلم معرفی کانون، فعالیت های گسترده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش های فرهنگی، هنری و ادبی کانون را به حاضرین معرفی کرد.

مسئول مرکز فراگیر بندرعباس گفت: برگزاری برنامه ها و کارگاه های آموزش خانواده در زمینه آگاه سازی اولیاء از سبک های فرزندپروری و تأثیر هر یک از آنها بر فرزندان بسیار ضروری است تا از این طریق بتوان با تغییر نگرش مادران و بهبود روابط اعضای خانواده، رفتار سازشی کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه را بهبود بخشید.

در ادامه کارگاهی در راستای آگاه سازی والدین و شیوه تربیتی کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه در سالن کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مرکز فراگیر بندرعباس برگزار شد.

مشاور و مدرس آموزش خانواده ضمن بیان اینکه والدین مهمترین نقش را در تربیت فرزندان دارند گفت: برقراری رابطه‌ی مثبت با کودک یا نوجوان از اصول اولیه تربیتی است والدین می توانند با ایجاد فضایی که در آن بین خود و کودک احساس ایمنی، دوست داشته شدن و پذیرش مهیا کنند جنبه‌های مثبت رفتار کودک و نوجوان را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: اگر والدین با ویژگی های مراحل رشد کودکان آگاه باشند بهتر می توانند از عهده ی تربیت فرزندان بربیایند.

طالقانی با اشاره به نقش مهم خانواده ها در ایجاد اعتماد به نفس و رشد فرزندان گفت: اعتماد به نفس کودک، با سلامت روانی و میزان سازگاری اجتماعی او رابطه مثبت دارد از این رو بالاترین موهبتی که والدین می توانند به فرزند خود بدهند، اعتماد به نفس است  شیوه رفتار پدر و مادر با کودک، می تواند موجب ایجاد یا از بین رفتن اعتماد به نفس شود.

در حاشیه این نشست اعضا در کارگاه کارت پستال سازی در فضای کتابخانه شرکت کردند و پس از پایان نشست کارت پستال های ساخته شده را به والدین خود اهدا کردند.

کودکان با نیاز ویژه، مادران آگاه

در پایان نشست از والدین با کودکان نیاز ویژه که بیشترین مشارکت را در همراهی کودک در فعالیت های کانون داشتند تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =