ویژه برنامه‌های میلاد امام رضا(ع) در مراکز کانون البرز

همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز در مرکز هشتگرد و مرکز شماره ۴ کانون کرج، به مناسبت سالروز ولادت با سعادت امام رضا(ع) برنامه‌های فرهنگی، هنری اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون البرز، در این مراکز و دیگر مراکز کانون استان،  فضاسازی مناسبی برای این ایام انجام شده بود.

 مربیان مرکز هشتگرد هنگام ورود اعضا به مرکز با شکلات از آن‌ها پذیرایی کرده و طعم شیرین این جشن را به کودکان و نوجوانان چشاندند.

در ادامه اعضا با راهنمایی مربیان در فعالیت ویژه‌ی «سرزمین‌ها و بازی‌ها» حضور پیدا می‌کردند؛ این برنامه فعالیتی است که هر بار به معرفی یک استان و بازی‌های محلی آن می‌پردازد و این بار کودکان و نوجوانان با استان «خراسان رضوی» و بازی‌های محلی این استان آشنا شدند.

معرفی «سنگ، سنگ چلیپا» بازی محلی شهرستان سبزوار از شهرستان‌های غرب خراسان رضوی و انجام بازی به  صورت گروهی با حضور اعضای کودک، ویژه برنامه‌ی دیگر این مرکز بود.

ویژه برنامه‌های میلاد امام رضا(ع) در مرکز کانون هشتگرد

در ادامه اعضا با کتاب «نوری در روشنایی: تحلیلی بر نقاشی‌های کودکان و نوجوانان از حرم امام رضا (ع)»، تالیف شهرام زعفرانلو از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دیگر بخش این ویژه برنامه بود و اعضا  با این کتاب مصور که درواقع آلبومی زیبا از پنجاه نقاشی کودکان و نوجوانان سراسر کشور است و نویسنده توصیف و تحلیلی ساده، ولی عمیق از این نقاشی‌ها را بیان کرده، آشنا شدند.

ویژه برنامه‌های میلاد امام رضا(ع) در مرکز کانون هشتگرد

معرفی شخصیت امام رضا (ع) و بیان تعدادی از احادیث ایشان و ساخت کاردستی «کبوتر» از دیگر قسمت‌های این ویژه برنامه بود .

گفتنی است مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهر هشتگرد از ابتدای دهه کرامت همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه (س)، فعالیت‌های ویژه این ایام را آغاز کرده و روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) به فعالیت‌های ویژه‌ی این دهه خاتمه داد.

لازم به توضیح است برگزاری اردوی تفریحی ویژه‌ی مادران و دختران در بوستان پروین اعتصامی شهر هشتگرد، شعرخوانی، سرود، تصویرگری و ... از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مرکز بود 

در مرکز شماره ۴ کانون کرج نیز کارگاه ادبی با موضوع «روزی که آیفون درخانه ما زده شد و مهمان سبز پوشی از مشهد آمد»، برگزار شد و اعضای کودک بعد از فضا سازی و ایجاد زمینه ذهنی نوشتند که اگر در این موقعیت قرار بگیرند چه حس و حالی خواهند داشت و چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

همچنین حدیثه مشایخی عضو نوجوان مرکز نیز با تولید ویدیوی کوتاهی شعر«کوچه‌های خراسان» از مرحوم«قیصر امین پور» را شعرخوانی کرد.  

همکاران مرکز شماره ۳ کانون کرج نیز به مناسبت میلاد حضرت امام رضا (ع) میزبان اعضای دخترو پسر مرکز به تفکیک بودند ؛  معرفی شخصیت حضرت امام رضا (ع) ، پخش فیلم ضامن آهو، وبحث درباره این فیلم توسط اعضا ، معرفی وقایع و ایام وشعر خوانی درباره امام رضا (ع) ، همچنین اجرای مسابقه توسطکودکان و نوجوانان  ازجمله برنامه های اجرایی دراین جشن بود .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =