کارگاه آموزشی با حضور مربی کانون کرمانشاه

در انجمن ادبی آفرینش‌ استان البرز، نشستی با حضور رحمت غلامی مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کرمانشاه، شاعر، نویسنده و منتقد ادبی انجام گرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، در انجمن ادبی آفرینش‌ استان البرز، نشستی با حضور رحمت غلامی مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کرمانشاه، شاعر، نویسنده و منتقد ادبی انجام گرفت .
این کارگاه آموزشی با موضوع " هنجارگریزی در زبان و فرمالیسم " برگزار شد و اعضای کودک و نوجوان، مربیان، همکاران و رابطان ادبی مراکز در استان البرز و تعدادی از والدین در این نشست حضور داشتند .

نشستی با حضور رحمت غلامی مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کرمانشاه
در ابتدا توضیحاتی توسط غلامی مدرس کارگاه ارائه گردید و سوالاتی نیز توسط حاضرین طرح شد و سپس در خصوص موضوعاتی همچون تعریف شعر، تفاوت زبان در بیان عادی، بیان شاعرانه و بیان برتر، تصرف در محورهای هم‌نشینی و جانشینی زبان بر اساس نظریه‌ی فرمالیست‌ها و رسیدن به نوع بیان برتر؛ توضیحاتی داده شد .
در ادامه در قالب یک کار کارگاهی توسط مدرس، از حاضرین در دوره خواسته شد تا با موضوع و محوریت جنگ و دفاع مقدس ( با توجه به مطالبی که در کارگاه کار شده ) اثر تولید نمایند و بعد از تولید آثار هر یک از حاضرین به ارائه‌ی اثر پرداختند و بعد از خوانش آن مورد نقد و بررسی توسط استاد دوره قرار گرفت .
در انتها نیز استاد دوره مورد تقدیر قرار گرفت و زحمات وی ارج نهاده شد .

نشستی با حضور رحمت غلامی مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کرمانشاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =