جشنواره «بچه زرنگ» راه‌اندازی شد/ فراخوان برای مدارس به‌زودی

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از راه‌اندازی جشنواره‌ای با محور پویانمایی «بچه زرنگ» با عکس‌ها و فیلم‌های کودکان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حامد علامتی درباره جشنواره‌ای که قرار است همزمان با شروع مدارس به همت کانون پرورش فکری راه‌اندازی شود بیان کرد: به فصل شروع مدارس نزدیک می‌شویم و کانون هم خود را موظف می‌داند که برای دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای ایام شروع سال تحصیلی داشته باشد، بنابراین از آنجا که یکی از نیازهای اصلی کودکان و نوجوانان امروز را برخورداری از نشاط و شادی می‌دانیم، پس باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که همزمان هم شادی و نشاط کودکی را تقویت کنیم و هم بتوانیم با فرهنگ‌سازی صحیح، فرزندان‌مان را به سمت مفاهیم انسانی سوق دهیم.

وی اضافه کرد: براساس الگوهای تربیتی، نیاز است تا مفاهیمی مثل احترام به والدین، تلاش برای اهداف، توجه و دغدغه نسبت به محیط زندگی و مفاهیمی مثل حفظ محیط زیست، خودباوری و دغدغه‌های این چنینی را به کودکان و نوجوانان آموخت و اگر بخواهیم که این فرهنگ‌سازی موثر واقع شود، باید با عبور از شیوه‌های مستقیم‌گویی و سنتی، به سمت شیوه‌های موثرتر برویم و از طریق منابع عظیم فرهنگی و هنری که اندوخته ماست، از سینما و موسیقی گرفته تا ادبیات و... بهره‌گیری کنیم تا قدم موثری برداشته باشیم.

جشنواره «بچه زرنگ» راه‌اندازی شد/ فراخوان برای مدارس به‌زودی

مدیرعامل کانون با اشاره سرمایه‌گذاری ویژه‌ای که کانون برای تولید آثار پویانمایی داشته عنوان کرد: بر اساس نکته‌هایی که عرض شد و با توجه به اینکه «بچه ‌زرنگ» به عنوان اولین انیمیشن سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همزمان با آغاز سال تحصیلی آماده اکران می‌شود، با شروع به کار مدارس بنا داریم جشنواره‌ای با تکیه بر انیمیشن «بچه زرنگ» برای کودکان و نوجوانان تدارک ببینیم. جشنواره‌ای که فضایی فراهم می‌کند تا دانش‌آموزان با توجه به تنوع استعدادهایشان در رشته‌های مختلف که به‌طور جزیی در فراخوان شرح آن داده می‌شود، در مسابقه‌هایی شرکت کنند و از رهگذر این اتفاق به نوعی با مفاهیم انسانی فیلم «بچه زرنگ» همراه شوند.

علامتی با اشاره به محورهای مختلف جشنواره در حوزه عکس، فیلم و... اظهار کرد: موعد جشنواره و رشته‌های آن که در راستای توانمندسازی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری کودکان و دانش‌آموزان سرزمین‌مان است به‌زودی اعلام خواهد شد.

«بچه‌زرنگ» محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «گروه هنر پویا» به تهیه‌کنندگی حامد جعفری است که با همت نزدیک به ۲۵۰ نفر از جوانان هنرمند ایران در گروه هنر پویا ساخته شده است.

علامتی در حاشیه بازدید از غرفه «بچه زرنگ» در نمایشگاه «ایران‌نوشت» این سخنان را مطرح کرد. انیمیشن «بچه زرنگ» از روز سه‌شنبه 21 شهریور در نمایشگاه ایران‌نوشت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است و تا دوم مهر فعالیت دارد.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • هلیا خاکشور IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
    0 0
    عالی بود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =