برگزاری مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی دهه سوم آبان در قزوین

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین از هم‌استانی‌های علاقه‌مند به هنر قصه‌گویی برای شرکت در مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین مدیرکل کانون استان قزوین از برگزاری مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی دهه سوم آبان در قزوین خبر داد.

سیدعلی اکبر موسوی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با اشاره به شعار امسال این جشنواره «با قصه لبخند بسازیم» ایجاد نشاط و امید در جامعه، بهره برداری از ظرفیت هنر قصه‌گویی در ارتقای بینش و تربیت کودکان و نوجوانان، شناسایی و رشد استعدادهای علاقه‌مندان به این هنر و همگانی و مردمی‌سازی جریان قصه‌گویی را از اهداف جشنواره امسال برشمرد.

موسوی قصه را مولفه‌ای اساسی و بنیادین در شکل‌گیری بسیاری از محتواهای تربیتی و فرهنگی دانست که از دیرباز در دین مبین اسلام و تمدن‌های بشری مورد استفاده و توجه ویژه قرار گرفته است.

رییس جشنواره قصه‌گویی در استان قزوین با اشاره به ثبت ملی هنر قصه‌گویی در سال جاری و پیشینه کانون در برگزاری این جشنواره در ربع قرن گذشته، محورهای انتخاب شده برای موضوع قصه‌گویی را از نقاط قوت جشنواره امسال برشمرد.

وی با اشاره به اینکه رویکردهای نوین ویژگی بارز جشنواره امسال است، اختصاص یک محور به قصه‌های کارآفرینان را فرصتی برای فرهنگ‌سازی و ترویج اهمیت حوزه تولید و اشتغال در جامعه دانست.

قصه‌های قرآنی، دینی و مذهبی، روایت اراده (قصه‌ی کارآفرینان و صاحب‌نامان عرصه‌ی کار و تلاش)، قصه‌های نامداران (روایت اسطوره‌ها با نگاه به آیین‌های دینی و ایرانی و معرفی شخصیت‌های نامدار ایرانی، قهرمانان، نامداران و پهلوانان ایران‌زمین از آغاز تا امروز و از فردوسی تا سردار سلیمانی، شهدا، ایثارگران و جهادگران) و قصه‌های آزاد، چهار موضوعی بود که مدیرکل کانون به عنوان محورهای جشنواره امسال معرفی کرد.

مدیرکل کانون قزوین از همه علاقه‌مندان به هنر قصه‌گویی در سراسر استان دعوت کرد تا با شرکت در این جشنواره مانند سال‌های گذشته برای استان فرهنگ‌پرور و هنرخیز قزوین افتخارآفرینی کنند.

وی زمان برگزاری مرحله استانی این جشنواره در استان قزوین را از 20 تا 22 آبان اعلام کرد و افزود مهلت ثبت نام و بارگذاری آثار در سایت جشنواره به نشانی(WWW.KANOONFEST.IR) تا دهم آبان تعیین شده است.

رییس جشنواره قصه‌گویی در استان قزوین هم‌چنین شماره 33781979 (دبیرخانه استانی) و لینک فراخوان کامل بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی را به شرح زیر برای دسترسی علاقه‌مندان معرفی کرد.

https://media.kanoonnews.ir/d/2023/09/11/0/1077881.pdf?ts=1694447894713

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =