قرائت بیانیه حمایت اعضای کانون چهارمحال و بختیاری از کودکان و نوجوانان فلسطین

بیانیه حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطین توسط یکی از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری در مراسم نماز جمعه مرکز استان قرائت گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان چهارمحال و بختیاری، بیانیه مشترک فعالان و کنشگران حوزه کودکان و نوجوانان ایران در حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطین توسط یکی از اعضائ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرکرد در مراسم نماز جمعه مرکز استان قرائت گردید.
در این بیانیه که توسط ترنم بنی اسدی عضو ادبی مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد قرائت گردید  ضمن محکومیت اقدامات  اخیر رژیم صهیونیستی با تآکید بر مفاد قطع نامه های متعدد شورای امنیت ملل متحد خواستار توقف حملات غیر انسانی به مردم مظلوم غزه شده و یاد آوری گردیده که  مسئولیت تام آنچه بر سرزمین تحت اشغال میرود، با اشغالگر است و رژیم صهیونیستی باید پاسخگوی نقض گسترده و نظاممند حقوق کودکان فلسطینی در دهه های گذشته باشد و مسئولیت دولتهای حامی آین اعمال وحشیانه نیز فراموش نخواهد شد.
متن بیانیه: 
بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه کودکان و نوجوانان در حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطین 
تاریخ دیگر بار شاهد زخمی بر پیکر نحیف سرزمین فلسطین است. عملیات نظامی، دوباره پس از دهه ها کشتار بیگناهان، محاصره و محدودیت در دسترسی به نیازهای اولیه این مردمان به دست رژیم صهیونیستی، وخامت وضعیت غزه را به وضعیت بازگشت ناپذیری رسانده که میتواند فاجعه انسانی قرن نام گیرد. در این میان، بر ماست که از کودکان غزه بگوییم که در این سالها، پیوسته از حقوقی همچون حق حیات، حق آموزش، حق مسکن و حق بر سلامتی محروم مانده اند. کودکانی که در روند پیش رو، اگر جان خود را از دست ندهند، با معلولیتهای دائمی جسمی و آسیبهای پایدار روانی و اجتماعی خواهند زیست. برای جهان متمدن و هر وجدان بیداری که دو جنگ جهانگیر را از سر گذرانده و حقوق بین الملل را به عنوان راه حل مسائل بشر میداند، شرایط ناگوار کودکان غزه، مایه سرافکندگی است. در بازه های زمانی مختلف، تمامی آن چه امروز شاهدیم، مکررا رخ داده و در اسناد متعدد نهادهای ملل متحد، از جمله شورای حقوق بشر، دفتر نماینده ویژه در امور کودکان و مخاصمات مسلحانه، صندوق حمایت از کودکان، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه و کمیته حقوق کودک ثبت و ضبط شده است. این اسناد، فارغ از پژوهشهای بیشماری است که سازمانهای مردم نهاد در موضوع کودکان غزه یا کرانه باختری انجام داده اند. همه اینها، مشحون از شواهد نقض گسترده و نظام مند حقوق بنیادین کودکان به وسیله رژیم صهیونیستی است. رژیم اشغالگری که، به پشتوانه حمایتهای دولتهای غربی و سکوت عافیت طلبان منطقه، مصداق یک استثناء و وصله ناجور در حقوق بین الملل است. این رژیم نه به معاهداتی که خود پذیرفته پایبند است و نه طبعاْ به آن چه که در نتیجه فراگیری در جهان، به عرف بدل شده است. ما با یادآوری قواعد آمره بین المللی در حمایت از کودکان و حقوق آنان در اسناد بین المللی گوناگون به ویژه پیمان نامه حقوق کودک و پروتکل اختیاری آن در موضوع مشارکت کودکان در مخاصمات مسلحانه  و با تآکید بر مفاد قطعنامه های متعدد شورای امنیت ملل متحد خواهان توقف حمالت غیر انسانی علیه مردم غزه ایم. همچنین یادآوری میکنیم که مسئولیت تام آنچه بر سرزمین تحت اشغال میرود، با اشغالگر است. رژیم صهیونیستی باید پاسخگوی نقض گسترده و نظاممند حقوق کودکان فلسطینی در دهه های گذشته باشد و مسئولیت دولتهای حامی این اعمال وحشیانه نیز فراموش نخواهد شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =