مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون خوزستان در اهواز آغاز شد

مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان صبح امروز، یکشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲ در اهواز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی استان خوزستان با حضور حبیب آل کرد سرپرست اداره کل کانون خوزستان، معاونین استان، ناظر و داوران جشنواره، کارشناسان و مربیان استانی و جمعی کثیری از دانش آموزان مقاطع مختلف، آغاز شد.

مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون خوزستان در اهواز آغاز شد

در این مرحله از جشنواره، ۴۱ قصه‌گوی برتر شهرهای مختلف استان خوزستان در بخش رقابتی (ملی، آیینی سنتی و بچه‌های غزه) شامل زنان و مردان، دختران و پسران و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

بر اساس این گزارش، قصه‌گویان بخش غزه؛ لیلا رحمانیان با قصه «سرباز کوچک»، سکینه شنبدی با قصه «خوابی به زیبایی درخت زیتون» بر روی صحنه رفتند.

همچنین در بخش ملی کلاسیک، لیلا زکی با قصه «کوچول و موچول»، افسانه ملک هدایت با قصه «آسیاب بچرخ»، مرضیه عویدی با قصه «دلم یک دوست می‌خواهد»، سیده زهرا سهرابی با قصه «اراده آهنچی» و زهره فرازمند با قصه «گربه و پنجه موش»  در نوبت صبح با اجرای قصه‌های خود باهم به رقابت پرداختند.

. در نوبت بعدازظهر نخستین روز از مرحله استانی این جشنواره، آسیه رحمتی با قصه «سی فلراآبا دون»، ترنم صید میرزایی با قصه «پرچم‌دار»، زینب طیبی با قصه «تویزه پادشاهی»، پارمیس شهبازی با قصه «دانه‌ها و پادشاه»، فاطمه عبادی با قصه «مشک و گلو»، انیسه وحیدی با قصه «دخترک و ستاره»، نرگس بحرکانی با قصه «گوش دراز»، زهره بادره با قصه «هرچه خواست خدا باشه»، عظیم حربیان با قصه «قباد کاسه گشاد کن»، سکینه شنبدی با قصه «آخرین سبزپوش»، پیمان قنواتیان با قصه «تصمیم خار کن»، سکینه عبادی با قصه «مهمان‌های ننه سالم»، علیرضا روشن‌ضمیر با قصه «خداداد»، نرگس رستگار با قصه «سؤال موموکی»، عبدالحسین شکاری با قصه «قصه بخت»، زینب مقدم با قصه «گرگیعان»، غزل خالقی با قصه «یخی که عاشق خورشید بود» و فاطمه دبیری با قصه «مرغ تخم طلا» خواهند رفت.

گفتنی است: داوری مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون خوزستان را «بهنوش بساک کاظمی» مدرس قصه‌گویی، فن بیان و قصه گوی بین‌المللی، «زیبا علیخانی» مدرس، مؤلف، پژوهشگر و قصه گوی کشوری و «فرحناز رحمتی» مدرس، پژوهشگر قصه‌گویی و قصه گوی کشوری و «مدینه خورشیدی» مربی کانون و قصه گوی برگزیده کشوری برعهده خواهند داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =