برگزاری مراسم معنوی به مناسبت شبهای پرفیض قدر در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام

به گزارش روابط عمومی کانون استان ایلام ، همزمان با شبهای پرفیض قدر در ماه مبارک رمضان مراسم معنوی بعد از نماز جماعت با حضور حجت الاسلام جاویدان وکارکنان ستادی در نمازخانه کانون استان برگزار شد . 

برگزاری مراسم معنوی به مناسبت شبهای پرفیض قدر در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام

در این مراسم حجت الاسلام جاویدان ضمن تبریک سال نوو آرزوی قبولی طاعات از اهمیت شبهای قدر واعمال آن جهت نزدیک شدن به خداونداین چنین سخن گفت:  چگونگی شبهای قدر و حضور در شبهای قدر و انجام اعمال مستحبی آن فضیلت زیادی دارد هر چند که می شود در هر مکان و زمانی با خداوند زمزمه کرد و با اهل بیت ارتباط گرفت .اما با توجه اینکه اعمال در شب بیست وسوم به اجابت می رسد می توانیم به خوبی از ان بهره مند شویم . 

وی افزود : انسان باید به آرامش برسد و بهترین آرامش در این شبها توسل به اهل بیت است پس در این شبها محبت اهل بیت رابرایرخودتان وفرزندانتان بخواهیدوآنها را با قرآن مأنوس کنید وخیر دنیا وآخرت را در شب قدر از خداوند بخواهید .

برگزاری مراسم معنوی به مناسبت شبهای پرفیض قدر در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام

جاویدان در ادامه در خصوص تشویق کودکان ونوجوانان به گرایش قرآن این چنین گفت : باید از روشهای خلاق و بازی به کودکان آنها را به سمت قرآن سوق داد از طریق شعرها و قصه های قرآنی و همچنین با تشویق نوجوانان واستفاده از روشهای تربیتی و آموزشی و ورزشی آنها را به این سمت ترغیب و جذب نمود. 

وی افزود: رفاقت و دوستی با فرزندان بهترین روش در تشویق آنها و محبت کردن به آنان است .

در ادامه در خصوص اعمال شب قدر و تعیین سرنوشت هر فرد و تقسیم تقدیر صحبت نمود و گفت : امشب پرونده همه دست خداست و رزق ها و مقدرات تعیین خواهد شد پس از خداوند بخواهیم که به فرزندان غزه و فلسطینی هم که این روزها با تیر و تفنگ در افطار از آنها پذیرایی می شودکمک کند و مانیز قدر این نعمت آرامش و سلامتی را بدانیم و برای همدیگر دعا کنیم  چون در شب‌های قدر واسطه ها کنار می روند و می‌توانیم با خدا از نزدیک حرف بزنیم و از این شبها بهره معنوی ببریم.

 ‌ در ادامه نوحه سرایی و همچنین محفل انسی با قرآن توسط حجت الاسلام جاویدان برگزار شد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =