پیام مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان به مناسبت روز جهانی قدس

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان، با صدور پیامی روز جهانی قدس را روز فریاد مظلومان علیه ظلم اشغالگران خواند و از مردم خواست با حضور در راهپیمایی انزجار خود را از رژیم صهیونسیتی و حامیان آن اعلام کنند

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، مدیرکل کانون استان به مناسبت روز جهانی قدس، پیامی صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز قدس، روز فریاد مظلومان علیه ظلم اشغالگران قدس شریف است. روزی که امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، آن را به عنوان روز همبستگی مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین نامگذاری کردند.
امروز، بیش از ۷۰ سال است که مردم فلسطین تحت ظلم و ستم رژیم صهیونیستی قرار دارند. این رژیم غاصب، با اشغال سرزمین فلسطین، جنایت‌های هولناکی را علیه مردم این سرزمین، به ویژه کودکان و زنان، مرتکب شده است. کشتار بی‌رحمانه کودکان فلسطینی، تخریب خانه‌ها و آوارگی مردم، حمله به بیمارستان‌ها، محاصره غزه و جنایت‌های دیگر، نمونه‌ای از اقدامات وحشیانه این رژیم جعلی است.

حمله به کنسولگری ایران در سوریه و به شهادت رساندن تعدادی از فرزندان این آب و خاک، تازه‌ترین اقدام تروریستی  این رژیم و نقض آشکار قوانین بین المللی است که به هیچ وجه قابل توجیه نیست و دلیلی آشکار برای به خطر انداختن صلح و امنیت در منطقه است.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به عنوان متولی فرهنگ و هنر کودکان و نوجوانان، همواره در کنار مردم مظلوم فلسطین ایستاده است و با تولید آثار فرهنگی و هنری و فرهنگ‌سازی در حوزه کودک و نوجوان، به رسالت خود در ترویج فرهنگ ظلم‌ستیزی و دفاع از حقوق مظلومان عمل می‌کند.
در این روز بزرگ، ضمن محکوم کردن این جنایت‌ها، از همه مردم شریف استان دعوت می‌کنیم که با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس، بار دیگر انزجار خود از رژیم صهیونیستی و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به جهانیان نشان دهند.
حضور ما در راهپیمایی روز قدس، فریادی رسا علیه ظلم و ستم و پیامی روشن به جهانیان است که قدس شریف، پایتخت ابدی فلسطین خواهد بود.
محمدرضا سالاری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =