دیدار مدیرکل و کارکنان کانون استان مرکزی با نماینده ولی فقیه در استان

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: زبان هنر بهترین ابزار برای گسترش و انتقال پیام امام راحل، شهدای گرانسنگ و انقلاب اسلامی به نسل جوان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مرکزی، همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سیدمرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی  احسان منصوری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی به همراه کارکنان اداره کل با آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اراک دیدار کردند.

دیدار مدیرکل و کارکنان کانون استان مرکزی با نماینده ولی فقیه در استان

در این دیدار که روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه۱۴۰۳ با حضور سالار جیریایی رئیس حوزه هنری  انقلاب اسلامی، محمودی فر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حجت الاسلام فراهانی مدیرکل تبلیغات اسلامی، امیری رئیس بسیج هنرمندان استان، مختاری معاون فرهنگی سپاه روح الله و تنی چند از هنرمندان استان مرکزی برگزار شد؛ آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: هنر آمده است که کام دل انسان را از درک لذت‌های حقیر به سوی درک لذتهای متعالی تکامل بخشد و قرین شدن هنر با هر موضوعی آن را ماندگار و موثر می کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه افزود: ارزش‌های اسلامی و گفتمان‌سازی اعتقادی و فرهنگی در جامعه با استفاده هدفمند از زبان هنر ماندگار می‌شود و گسترش می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: تقویت پایه‌های اعتقادی افراد برای مقابله با تهاجم دشمن امری ضروری است و هنرمندان و شاعران باید با خلق آثار ماندگار و تاثیرگذار، نقش خود را در نهادینه‌کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه ایفا کنند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی می‌تواند سرچشمه خلق آثار بزرگ هنری با محوریت دینی و متعهد شود چراکه این انقلاب پیرو آرمان های خاصی بوده که یکی از اصلی ترین اهداف آن حفظ و ترویج این آرمان است.

وی در پایان افزود: شهید آوینی مظهر هنر انقلابی بود و باید تفکر و منش فکری این شهید بزرگوار الگوسازی شود.

دیدار مدیرکل و کارکنان کانون استان مرکزی با نماینده ولی فقیه در استان

در ادامه این دیدار توسط یکی از هنرمندان استان، آیات قرآن بر روی تابلوی زیبایی نقش بسته بود که با حضور نماینده ولی فقیه استان مرکزی و مدیران حاضر از این اثر هنری ارزشمند  رونمایی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =