خیرین پای کار کتاب کودک و نوجوان آمدند/ راه‌اندازی قفسه‌های کتاب کودک و نوجوان در روستاها و مناطق کم‌برخوردار کرمانشاه

همزمان با ایام عید سعید فطر و با کمک خیرین حوزه کتاب، سومین قفسه‌ی کتاب کودک و نوجوان در یکی از روستاهای کرمانشاه راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، همزمان با ایام عید سعید فطر و با کمک خیرین حوزه کتاب، سومین قفسه‌ی کتاب کودک و نوجوان در یکی از روستاهای کرمانشاه راه‌اندازی شد.
محمد خیاط زنجانی مدیرکل کانون استان گفت: در راستای تحقق عدالت اجتماعی، ما به دنبال این هستیم که بتوانیم چتر فعالیت‌های کانون را در اقصی‌نقاط استان گسترش دهیم.
وی افزود: در طرح "عیدانه کتاب" نیز به دنبال این هستیم که با کمک خیرین و ظرفیت‌های استان در اعیاد، قفسه‌های کتاب کودک و نوجوان را در مساجد مناطق کم‌برخوردار و یا روستایی راه‌اندازی کنیم و در این مسیر هم ما میزبان حمایت‌های خیرین ارجمند هستیم که بتوانند که در این زمینه کمک نمایند.
زنجانی تصریح کرد: تا به امروز، ما سه مسجد را مجهز به قفسه‌های کودک و نوجوان کرده‌ایم و تلاش بر این داریم که در مراحل بعدی نیز مجدد بتوانیم با کمک خیرین و حمایت‌های استانی، تامین کتاب بیشتری هم برای این قفسه‌ها صورت پذیرد.
مدیرکل کانون استان بیان داشت: در مرحله‌ی اول بیش از سیصد عنوان کتاب، در این قفسه‌ها قرار گرفت و شیوه‌ی کار به این صورت است که یکی از فعالان مسجد محله و یا روستا به عنوان متولی کتابخانه‌ی قفسه‌ی کودک و نوجوان انتخاب می‌شود و به این فرد آموزش داده می‌شود و بعد از این با تبلیغ و اطلاع‌رسانی، کتاب‌ها را در اختیار کودکان و نوجوانان عزیز قرار می‌دهد.
در ادامه، وی عنوان کرد: امروز هم به مناسبت عید فطر، سومین قفسه‌ی کتاب کودک و نوجوان در یکی از روستاهای منطقه‌ی سرفیروز آباد، با حضور کودکان و نوجوانان و کمک یکی از خیرین که از همکاران ستاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان است، اهدا شد و ان‌شاءالله در هفته‌ی آینده هم  قفسه‌ی کتاب چهارم راه‌اندازی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =