قطار «قصه گویی۱۴۰۳» در البرز شروع به حرکت کرد

انجمن قصه‌گویی کانون البرز با برگزاری دو نشست تخصصی کار خود در سال ۱۴۰۳ را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز اولین جلسه قصه گویی با همکاری گروه مردمی مواسات مادرانه‌ی منطقه‌ی جهانشهر روزچهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ در حسینیه‌ی مسجد امام صادق(ع) برگزار شد.

خدیجه میرزایی، نماینده‌ی انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این نشست تخصصی ضمن معرفی کانون و  فعالیت قصه گویی و بیان اهمیت این فعالیت در رشد و پرورش کودکان و نوجوانان و اهمیت قصه‌گویی مادران،  در خصوص نقش مطالعه برای قصه‌گویی سخن گفته و چندین کتاب مناسب را به آنان معرفی کرد.

بخش‌های دیگر این نشست به قصه گویی«مهین ریواز»، مادر بزرگ قصه‌گوی البرزی و چند تن از مادران حاضر در این کارگاه و برگزاری کارگاه نقاشی برای کودکان حاضر در این برنامه اختصاص داشت.

قطار «قصه گویی۱۴۰۳» در البرز شروع به حرکت کرد

حضور قصه گوی کار آفرین در مرکز شماره ۴ کانون کرج

بر اساس این خبر، دومین نشست تخصصی قصه‌گویی در سال جدید، برگزاری اولین گردهمایی قصه‌گویی در مرکز شماره‌ی ۴ کانون کرج بود که به همت انجمن قصه‌گویی کانون البرز و با همکاری مرکز شماره ۴ و  با حضور مهدی مدیح المکتبی، قصه‌گوی کار آفرین و فعال بازی در حضارک بالا برگزار شد.

قطار «قصه گویی۱۴۰۳» در البرز شروع به حرکت کرد

این قصه‌گو با استفاده از کارت های بازی ضرب المثل و مکعب‌های قصه‌گویی، اعضای حاضر در این نشست را با ساختن داستان‌های کوتاه و روایت کردن آن آشنا کرد.

برای این بازی کودکان و نوجوانان و والدین حاضر در این نشست مکعب‌های شش وجهی را پرتاب کرده و بر اساس اشکالی که انتخاب می‌شد داستانی را خلق و روایت می‌کردند.

قطار «قصه گویی۱۴۰۳» در البرز شروع به حرکت کرد

گرامی داشت روز فرهنگ پهلوانی و بزرگداشت سعدی در نشست قصه‌گویی

یکی از ویژه برنامه‌های اجرا شده در این نشست نیز قصه‌گویی قصه‌ی پهلوان با توجه به روز گرامی داشت فرهنگ پهلوانی بود که مهین ریواز، مادربزرگ قصه‌گوی البرزی، این قصه را برای حضار تعریف کرد.

معرفی شخصیت سعدی با توجه به بزرگداشت این شاعر گرانقدر در اول اردیبهشت،شعرخوانی توسط رها باقری مطلق،عضو مرکز و عضو انجمن قصه‌گویی و معرفی وقایع،  از دیگر برنامه‌های این نشست بود که روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ در مرکز شماره ۴ کانون کرج، برگزار شد.

گفتنی است انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز، ویژه برنامه‌های مختلفی را برای نیمه‌ی اول سال و شناسایی استعدادهای حوزه‌ی قصه‌گویی،در نظر گرفته است و قرار است قطار قصه‌گویی در ایستگاه‌های مختلف برای کودکان، نوجوانان، مربیان، خانواده‌ها، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و دیگر علاقه‌مندان فعالیت‌های متنوعی را تدارک دیده و علاقه مندان به این هنر را برای حضو در بیست و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی مهیا کند .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =