دوره‌ی آموزش مهارت‌های رسانه‌ای آوین نو در کرمانشاه

با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه، سازمان فضای مجازی سراج مرکز استان و آموزش و پرورش استان؛ دوره‌ی آموزش مهارت‌های رسانه‌ای آوین نو، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه، سازمان فضای مجازی سراج مرکز استان و آموزش و پرورش استان؛ دوره‌ی آموزش مهارت‌های رسانه‌ای آوین نو، برگزار می‌شود.
فعالیت در رسانه و تولیدات رسانه‌ای نقش بسیار مهمی در جوامع مدرن دارد. رسانه‌ها به عنوان صدای جامعه عمل می‌کنند و توانایی تأثیرگذاری بر افکار، نگرش‌ها و رفتارهای افراد را دارند. تولیدات رسانه‌ای شامل انواع رسانه‌ها مانند رادیو، تلویزیون، رسانه‌های آنلاین، رسانه‌های اجتماعی و... است.
اهمیت فعالیت در رسانه و تولیدات رسانه‌ای عبارت است از: اطلاع‌رسانی (رسانه‌ها به ما امکان می‌دهند تا با اخبار، رویدادها و اطلاعات به‌روز آشنا شویم. آنها نقش بسیار مهمی در تأمین منابع اطلاعاتی برای جامعه دارند و افراد را با مسائل مختلف جامعه و جهان آشنا می‌سازند.) شکل‌دهی به نگرش‌ها (رسانه‌ها توانایی تأثیرگذاری بر نگرش‌ها و عقاید افراد را دارند. آنها می‌توانند الگوها، ارزش‌ها و ایده‌ها را ترویج کنند و به شکل‌دهی به نگرش‌های جامعه کمک کنند.) تأثیر در سیاست (رسانه‌ها توانایی تأثیرگذاری بر روند سیاست‌گذاری دارند. آنها می‌توانند مسائل مختلف را در جامعه مطرح کنند، نظرات عمومی را تحت تأثیر قرار دهند و روند تصمیم‌گیری‌ها را تحت تأثیر قرار دهند.) تولید فرهنگ و سرگرمی (رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در تولید فرهنگ و سرگرمی دارند. آنها فضایی را برای انتشار هنر، فرهنگ و سبک زندگی فراهم می‌کنند و می‌توانند به ترویج هنر و فرهنگ جامعه کمک کنند.) بنابراین، فعالیت در رسانه و تولیدات رسانه‌ای نه تنها امکان ارتباطات و اطلاع‌رسانی مؤثر را فراهم می‌کند، بلکه توانایی تأثیرگذاری بر جوامع و فرهنگ‌ها را نیز دارد.
شرکت‌کنندگان در این دوره، با اصول و مفاهیم اساسی مهارت‌های رسانه‌ای آشنا خواهند شد و سرفصل‌های آن عبارتند از: 
۱- سواد رسانه‌ای: ضمن آشنایی با مبانی اساسی سواد رسانه‌ای، چگونگی ارزیابی درست اطلاعات  آموخته شده و مشارکت با ترویج سواد رسانه‌ای بهتر در فضای دیجیتال یاد داده می‌شود.
۲- خبرنویسی: در این بخش، مخاطب با مبانی خبرنویسی آشنا می‌شود و یاد می‌گیرد چگونه خبرهای جذاب و مؤثر را بنویسد و به درستی از منابع و مصادیق استفاده کند.
۳- طراحی پوستر با موبایل: که آشنایی با تکنیک‌ها و اصول طراحی گرافیکی را در بر می‌گیرد و طراحی پوسترهای زیبا و جذاب را توسط موبایل آموزش می‌دهند.
۴- تدوین با موبایل: در این قسمت نیز شرکت‌کنندگان در دوره با تکنیک‌ها و ابزارهای تدوین ویدئو با استفاده از موبایل آشنا می‌شوند و قادر خواهند بود ویدئوهای خلاقانه و جذاب را ایجاد و ویرایش نمایند.
۵- عکاسی با موبایل: آشنایی با ترفندها و روش‌های عکاسی با استفاده از موبایل شامل می‌شود و مخاطب یاد می‌گیرد عکس‌های حرفه‌ای و زیبا را به وسیله دوربین موبایل خود ثبت کند.
این دوره به شرکت‌کنندگان این امکان را می‌دهد که مهارت‌های رسانه‌ای خود را در زمینه‌های مختلف تقویت نمایند و از آن‌ها در کسب و کارها، تولید محتوا و ارتباط با مخاطبان خود استفاده کنند.
گفتنی‌است زمان برگزاری دوره‌ی آموزشی مهارت‌های رسانه‌ای آوین نو، در دو جلسه، پنجشنبه ها، ۲۰ و ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۴ می‌باشد که به صورت حضوری در شهرستان کرمانشاه برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان گواهینامه ارائه خواهد شد.
لازم به ذکر است علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام در این دوره و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی fandino.ir مراجعه نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =