از احداث و فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان حمایت می‌کنیم

حجت الاسلام و المسلمین دربانی، امام جمعه‌ی چهارباغ در دیدار مدیر کل کانون البرز بر ضرورت حمایت از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این شهر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون البرز حجت الاسلام و المسلمین دربانی، ضمن تشکر از حضور مدیر کل کانون در این نشست گفت معضلاتی که امروز در جامعه وجود دارد به ما نشان داده که متاسفانه در حوزه‌ی فرهنگ و بخش کودک و نوجوان کم کاری های جدی انجام شده است، ایشان با اشاره به حضور اشخاص دغدغه‌مند در مسوولین ارشد شهرستان چهارباغ افزود خوشبختانه با دغدغه‌ی مشترکی  که دربین مسوولان این شهرستان  و  مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وجود دارد می‌توان با راه اندازی مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ارائه‌ی محتوای مناسب به بچه‌ها و تعامل بیشتر با خانواده‌ها اقدامات موثری انجام دهیم . 

ایشان همچنین گفت در جلسه ای که ان شاء الله با فرماندار محترم خواهیم داشت قطعا با توجه به دغدغه های موجود، ایشان نیز به کانون و تاسیس مرکز در چهارباغ کمک کرده و از فعالیت های این سازمان حمایت خواهند کرد تا به امید خدا مرکز شما در این شهر از بالنده ترین مراکز کانون در استان و کشور باشد .

فرهاد رستمی، از اعضای محترم شورای اسلامی شهر چهار باغ نیز در سخنانی با اشاره به کمبود مراکز فرهنگی در این شهر گفت هر اقدامی که لازم است برای ورود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به این منطقه انجام خواهیم داد.

سید جعفر موسوی شهردار چهارباغ نیز به عنوان یکی دیگر از حاضران نشست گفت فعالیت کانون در دو حوزه‌ی تولید و ارایه‌ی محتوا و بخش پشتیبانی  باید پی‌گیری شود که در حوزه‌ی اول کانون و شورای فرهنگ عمومی شهرستان اقدام خواهند کرد و در حوزه‌ی دوم شهرداری و شورای شهر پس از طرح موضوع با فرماندار محترم و طی شدن روال اداری از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد و اگر چنانچه فعالیت های امروز کانون بتواند حتی یک کودک را از آسیب‌های آینده نجات دهد ما باید از این فعالیت‌ها حمایت کنیم.

لازم به توضیح است زینب عاشری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز، در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) در مورد اهمیت کار برای کودکان و ضرورت وقت گذاری شبانه روزی مسوولان این حوزه به معرفی کانون و فعالیت‌های آن پرداخت. 

این مقام مسوول پس از تشریح بخشی از خدمات فرهنگی، هنری و ادبی کانون برای مخاطبان از ضرورت توسعه‌ی مراکز ثابت و سیار شهری و روستایی با توجه به نیاز جامعه‌ی مخاطب خبر داده و افزود در حال حاضر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در البرز با شش مرکز ثابت و یک مرکز سیار فعالیت می کند که طی تحقیق جامع انجام شده  برای رسیدن به استاندارد کشوری حدود ۴۳ مرکز ثابت و ۹ مرکز سیار شهری و ۳ مرکز سیار روستایی برای پوشش حداکثری جامعه‌ی هدف در استان نیاز داریم.

عاشری همچنین ضمن اشاره به حضور مربیان توانمند در مجموعه‌ی کانون و تعامل با گروه‌های مردمی و تصمیم بر خدمت رسانی ویژه به مناطق کم برخوردار،   ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسوولان چهارباغ کانون بتواند خدمات خود را در این منطقه به ویژه مناطق کم برخوردار گسترش دهد.

گفتنی است این نشست صبح  روز شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد .

از احداث و فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان حمایت می‌کنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =